7 ترفند طلایی برای ریمل زدن
تحریریه تولینک

اگر از ما بپرسید مهم‌ترین بخش آرایش صورت کدام است، پاسخ ما بدون شک ریمل خواهد بود! ریمل باعث می‌شود چشمان شما خوش حالت باشد و خستگی و خواب آلودگی از چشمان شما دور شود. این بخش مهم آرایش، نیازمند مهارت و دقت است و نباید از آن سرسری عبور کرد. در این مطلب 7 ترفند مهم ریمل زدن را به شما آموزش می‌دهیم تا علاوه بر خوش‌ حالت‌تر شدن چشمانتان، در مصرف ریمل نیز صرفه‌جویی شود. با این ترفندها شیوه ریمل زدن شما تغییر می‌کند و اصولی می‌شود.

1- ریمل‌ها را با هم ترکیب کنید

برای این کار شما به 3 ریمل احتیاج دارید. این ترفند ممکن است هزینه بالایی داشته باشد اما در طولانی مدت باعث صرفه‌جویی در مصرف ریمل می‌شود و مژه‌های شما را بلند، پر پشت و خوش‌حالت نشان می‌دهد.

گام اول

از ریمل بلند کننده استفاده کنید. در مرحله اول با استفاده از ریملی که برس پلاستیکی دارد، مژه‌ها را از هم جدا کنید و قد مژه را افزایش دهید.

ریمل بلند کننده

گام دوم

به سراغ ریملی بروید که برس پهن و بزرگ دارد. تمام تمرکزتان را صرف کنید که ریمل را به اندازه روی مژه پخش کنید؛ تا حجم ریمل انباشته نشود و مژه‌هایتان به هم نچسپد.

ریمل

گام سوم

در قسمت آخر از ریمل بسیار حجم دهنده استفاده کنید تا مژه‌هایتان پر پشت نشان داده بشود. توجه داشته باشید اگر می‌خواهید از ریمل ضد آب استفاده کنید، باید در این مرحله باشد.

ریمل حجم دهنده

2- به پایین نگاه کنید

برای نتیجه مطلوب، بهتر است به جای نگاه کردن به آینه رو به رو با استفاده از یک آینه کوچک پایین را نگاه کنید و ریمل بزنید. این عمل باعث می‌شود تا مژه‌های شما پایین‌تر از پلک فوقانی قرار بگیرد و پشت پلک‌تان ریملی و سیاه نشود.

ریمل زدن

3- اگر چشمانتان خسته یا پف آلود است ریمل رنگی بزنید

یکی از راه‌کارها برای پنهان کردن عیوب موقتی چشم مانند خستگی، قرمزی یا پف آلود بودن، استفاده از ریمل رنگی خصوصا ریمل آبی یا بنفش است.

ریمل آبی

ریمل بنفش

4- از پودر بچه استفاده کنید

پس از لایه اول ریمل، با استفاده از یک برس قدیمی ریمل، مقداری پودر بچه به مژه‌هایتان بزنید و سپس روند ریمل زدن را ادامه بدهید. این عامل علاوه بر این که باعث می‌شود مژه‌های شما به هم نچسپند، موجب ضخیم شدن آن نیز می‌شود.

ریمل و پودر بچه

5-مژه‌های پایین را فراموش نکنید

برای داشتن چشم‌های بادامی شکل و خوش حالت نباید از ریمل زدن مژه‌های پایینی غفلت کنید. در این قسمت باید تمام حواستان را جمع کنید تا زیر چشمانتان سیاه نشود و برای آسان شدن کار می‌توانید از برس خط چشم استفاده کنید.

مژه پایین ریمل

6-برس ریمل را خم کنید

برای ریمل زدن مژه‌های داخلی منتهی به چشم، بهتر است برس را خم کنید و به صورت عمودی بگیرید؛ با این روش می‌توانید تمام قسمت‌های مژه را به ریمل آغشته کنید.

ریمل زدن

7- برس ریمل را بلرزانید

بهتر است هنگامی که برس ریمل را به سمت بیرون می‌کشید کمی بلرزانید و حالت ویبره بدهید. این کار باعث می‌شود ریمل یک‌دست پخش شود و مژه‌هایتان به هم نچسپد.

ریمل زدن

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها