چگونه در محل کار بوی خوش بدهیم؟

عطر خوش در روزهای کار
تحریریه تولینک

شاید تصور کنید در مکان‌های پر ازدحام و محیط‌ کار، نباید از عطر استفاده کرد؛ چرا که باعث خستگی، سردرد و یک‌نواختی می‌شود. گاهی عده‌ای آداب استفاده از عطر برای ساعات طولانی و محیط کار را نمی‌دانند و در نتیجه از عطر استفاده نمی‌کنند.
اگر محل کار شما محدودیت و قوانینی برای عدم استفاده از عطر ندارد و خودتان دوست دارید بوی خوش بدهید، این راهکارهای هوشمندانه می‌تواند راهنمای خوبی برای استفاده از عطر در محیط کار و برای طولانی مدت  باشد.

بسیاری از مردم، نیمی از روز را در محل کار خود سپری ‌می‌کنند؛ استفاده از یک عطر مناسب می‌تواند کسالت را از شما دور کند و احساس خوبی به شما و همکارانتان بدهد. البته نباید فراموش کرد استفاده از عطر و لذت بردن از آن،یک مقوله شخصی است و نباید دیگران را در آن شریک کنیم و باعث مردم‌آزاری بشویم!

عطر مناسب محل کار

استفاده از لوسیون، کرم و صابون معطر

اگر بنا به دلایلی، نمی‌خواهید یا نمی‌توانید به طور مستقیم از عطر و ادکلن استفاده کنید، می‌توانید با استفاده لوسیون یا کرم معطر رایحه خوش و انرژی‌بخشی با خود همراه کنید. باید به خاطر داشته باشید، برای تاثیرگذاری بهتر، لوسیون را روی گردن و مچ دست هم استفاده کنید. هرچه عصاره لوسیون، خنک‌تر باشد و در گروه عطری مرکبات باشد در طولانی‌مدت، باعث نشاط و شادابی می‌شود و کسالت را از شما دور‌ می‌کند.
همچنین اگر از عطر هم استفاده می‌کنید، بهتر است عصاره پایه عطر با عصاره پایه لوسیون یکی باشد تا علاوه بر همسویی و ماندگاری بیشتر، احساس کسالت و خستگی به شما ندهد.

لوسیون حوشبو

استفاده از عطر

مزیت استفاده از عطر نسبت به لوسیون و کرم‌های معطر، ماندگاری آن در طولانی‌مدت است. پس اگر می‌خواهید رایحه خوش شما ماندگارتر باشد بهتر است از عطر استفاده‌ کنید.
استفاده از یک عطر پرقدرت و غلیظ، ممکن است باعث آزار دیگران و کلافگی آن‌ها شود. پس در انتخاب عطر در محیط کار باید توجه ویژه‌ای به خرج داد.
عطر مناسب محل کار و عطر برای استفاده روزانه، با عطر مهمانی یا قرارهای رسمی تفاوت دارد؛ چرا که باید مدت طولانی‌تری با آن سر کنید. بهترین گروه عطری برای محل کار،گروه آروماتیک و گروه مرکباتی‌ است چرا که باعث شادابی می‌شوند و رایحه ملایمی دارند.
باید توجه‌داشته باشید، نباید از اسپری، روی لباس استفاده کنید. این کار نه تنها رایحه خوش و ماندگار ایجاد نمی‌کند، بلکه باعث ایجاد لک روی لباس می‌شود. اسپری، وسیله‌ای برای جلوگیری از بوی عرق بدن است نه وسیله‌ای برای خوش‌بو کردن بدن!

عطر مناسب محل کار

عطر را روی خود خالی نکنید!

فراموش نکنید که هنگام استفاده از عطر، نباید افراط کنید و به اصطلاح عطر را روی خود خالی کنید. بسته به ماندگاری عطری که استفاده می‌کنید، عطر بزنید. نقاط حساسی که باید به آن عطر زد،گردن و مچ‌ دست است.
بهتر  است از عطر روی لباس استفاده نکنید؛ چرا که بوی عطر روی لباس می‌ماند و اگر بخواهید روزی از عطر دیگری استفاده کنید، رایحه‌های آن با هم ترکیب می‌شوند و بوی ناسازگاری ایجاد می‌کنند.

استفاده مناسب از عطر

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها