رمز و راز انتخاب کرم پودر
تحریریه تولینک

پایه و زیرسازی مناسب، قسمت اصلی هر آرایش است و در واقع همانند بوم نقاشی است. کرم پودر و محصولات زیرسازی بلافاصله پس از مصرف باعث بهبود ظاهر سطح پوست می‌شوند و عیوب جزیی صورت مانند جای جوش و لک را می‌پوشانند. بعضی از این محصولات حتی قابلیت محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضرّ آفتاب را دارند. دانستن راهکارهایی، برای پیدا کردن بهترین کرم پودر که با نوع و رنگ پوست تناسب دارد بسیار مفید و از نکات ضروری‌ است که باید به آن توجه داشت.

هنگام انتخاب کرم پودر به چه نکاتی باید توجه داشت؟

 • صرف‌نظر از رنگ پوست خود، کرم پودری انتخاب کنید که در طیف رنگی خنثی(بی رنگ  یا طبیعی) قرار می‌گیرند. در این گروه از محصولات، سایه مشهودی از رنگ‌های صورتی، هلویی، نارنجی، مسی و.. دیده نمی‌شود. کرم پودر با طیف رنگی باعث می‌شود رنگ صورت شما مصنوعی به نظر برسد و  حتی در بعضی از موارد، انگار چهره خود را با ماسک پوشانده‌اید.

  کرم پودر طبیعی • بررسی‌ها نشان می‌دهد، ادعاهای شرکت‌های تولیدی درباره  عملکرد محصولاتشان همیشه درست نیست و معمولا با اغراق  همراه است. نوع محصولات زیرسازی متناسب با پوست شما که روی این محصولات درج شده‌، تمام و کمال، کارایی ندارند. به عنوان مثال؛ از یک کرم پودر برای پوست‌ چرب، نمی‌توان انتظار داشت تمام روز پوست را مات نگه‌دارد.

کرم پودر فاقد چربی

 • تا جایی که می‌توانید از محصولات زیرسازی حاوی spf و ضدآفتاب استفاده کنید.
  متخصصان پوست توصیه می‌کنند، برای مراقبت بهتر از پوست، از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. اگر در طول روز از محصولات مراقبت پوست با اس.پی.اف 15 یا بالاتر استفاده‌ می‌کنید، می‌توانید کرم پودر حاوی اس.پی.اف و مواد ضدچروک را جایگزین آن کنید. خوشبختانه این محصولات به راحتی در بازار پیدا می‌شوند؛ چرا که تمامی شرکت‌های سرشناس محصولات آرایشی- بهداشتی به این نکته توجه نشان می‌دهند.

 • کرم پودر ضد آفتاب

 • برای انتخاب محصول زیرسازی مناسب، می‌توانید با فروشنده و افرادی که در زمینه محصولات آرایشی-بهداشتی صاحب‌نظر هستند، مشورت کنید.
  بهتر است قبل از خرید هرگونه محصول آرایشی-بهداشتی، از تسترهای موجود در فروشگاه استفاده کنید و درجه رنگی این محصولات را روی پوست بررسی کنید. توجه داشته باشید برای این که نورپردازی فروشگاه‌ شما را دچار اشتباه نکند؛  رنگ موردنظر خود را،  زیر نور خورشید هم بررسی کنید.

 • رنگ مناسب کرم پودر

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها