5 اشتباه متداول در استفاده از کرم پودر
تحریریه تولینک

رمز یک آرایش ایده‌آل، استفاده درست و مناسب از کرم پودر و محصولات زیرسازی پوست است. زیرسازی پوست اولین گام اساسی در آرایش صورت است و متاسفانه اغلب افراد اطلاعات درستی  درباره این قسمت مهم در آرایش ندارند. در این مطلب 5 اشتباه متداولی که هر خانم هنگام مصرف و انتخاب کرم پودر به آن دچار می‌شود را بیان می‌کنیم.

1- انتخاب رنگ نامناسب

یکی از اشکالات متداول کرم پودر، انتخاب کرم پودر دقیقا هم‌رنگ پوست صورت است. باید توجه داشته باشید که هنگام انتخاب کرم پودر، طیف رنگی کرم پودر خنثی باشد یا این که دقیقا هم‌رنگ با صورتتان نباشد. اگر رنگ پوست صورت شما خیلی روشن است با انتخاب کرم پودری که در آن طیف رنگی گرم وجود دارد، می‌توانید چهره خود را شاداب‌تر کنید. همچنین اگر رنگ پوست شما تیره است، از  انتخاب کرم پودری که در آن طیف رنگی صورتی وجود دارد خودداری کنید و کرم پودر با طیف رنگی خنثی استفاده کنید تا نور زیاد چهره‌تان غیر طبیعی جلوه نکند. 

انتخاب رنگ مناسب کرم پودر

2- استفاده بیش از اندازه از کرم پودر

مصرف بیش از حد کرم پودر به منظور پوشاندن جای جوش‌ها و لک‌های صورت چهره شما را غیرطبیعی و آرایش‌تان را مصنوعی جلوه می‌دهد. کرم پودر و محصولات زیرسازی باید چهره شما را بهبود بخشد. استفاده درست و اصولی از آن و استفاده از برس آرایش مناسب، پوشش‌دهی آن را افزایش می‌دهد و امکان آرایش زیبا بر پایه زیرسازی اصولی را برای شما فراهم می‌کند.

استفاده از برس مناسب

3- عدم توجه به نوع پوست

توجه به نوع پوست و ویژگی‌های آن یکی از اصولی است که هنگام انتخاب محصول زیرسازی پوست باید در نظر داشت. اگر پوست صورت شما چرب است، نباید کرم پودر حاوی چربی استفاده کنید، زیرا این عامل باعث براق شدن پوست صورت می‌شود؛ در چنین مواردی باید از کرم پور فاقد چربی یا پنکیک خشک استفاده کنید. اگر پوست صورت شما خشک است، باید سراغ محصولات زیرسازی بروید که حاوی چربی است تا علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا و مناسب، از ایجاد چین و چروک پیشگیری کند.

کرم پودر مناسب صورت

4- کرم پودر تاثیری در پوشاندن چین و چروک ندارد!

شما نباید از محصولات زیرسازی توقع بالایی داشته باشید و انتظار داشته باشید چین و چروک چهره‌تان را پوشش دهد. این محصولات تنها در تغییر رنگ چهره و پوشاندن جای جوش و لک‌های صورت تاثیر دارند.  توجه به سطح پوشش دهی و  چگونگی پخش شدن کرم پودر روی صورت و خط و خطوط چهره از عواملی است که هنگام انتخاب کرم پودر باید در نظر داشت. البته حفظ حال مخملی و یکدست بودن محصولات زیرسازی در تمام سطح صورت علاوه بر جنس محصول، به نحوه‌ی زیرسازی و برس یا قلم‌موی کرم پودر، بستگی دارد.

استفاده مناسب از کرم پودر

5- کرم پودر برای پوشش تمام صورت نیست!

این نکته را فراموش نکنید که محصولات زیرسازی برای پوشاندن تمام صورت نیست. برای قسمت زیر چشم‌ها باید از کانسیلر استفاده کنید. مرکز صورت باید کرم پودر بیشتری داشته باشد و هرچه از مرکز صورت به سمت بیرون می‌روید، از حجم کرم پودر کم کنید تا کرم پودر در قسمت رستنگاه مو و چانه نماسد و حالت غیرمصنوعی ایجاد نکند و تفاوت رنگ با گردن احساس نشود.

کانسیلر

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها