عادت‌های اشتباهی که باعث ایجاد چین و چروک می‌شوند

8 قاتل شادابی پوست را بشناسید!
تحریریه تولینک

چین و چروک صورت بخشی از زندگی و عمر ما را در برمی‌گیرند و هر انسانی خواه نا خواه با این مسئله روبه‌رو می‌شود اما هرچه دیرتر خط و خطوط روی چهره نمایان شود بهتر است. همه جا سخن از رفع چین و چروک صورت و اطراف چشم است؛ اما راه‌کارهای ساده‌ای وجود دارند که توجه به آن‌ها روند ایجاد چین و چروک را به تعویق می‌اندازند. در این مطلب 8 عادت غلط که باعث ایجاد چین و چروک می‌شوند را بررسی می‌کنیم.

1- استعمال دخانیات

دخانیات یکی از اصلی‌ترین عوامل ایجاد چین و چروک در چهره است. دخانیات روند اکسیژن‌سازی پوست را دچار اختلال می‌کند و همین عامل باعث ایجاد چین و چروک در پوست و کدر شدن چهره می‌شود.

دخانیات و چروک چهره

2- عادت غذایی نامناسب

اگر دوست دارید طراوت و شادابی چهره‌تان را حفظ کنید، از مصرف غذاهای چرب، شیرین و شور خودداری کنید. این‌ها علاوه بر این که باعث افزایش وزن می‌شوند، طراوت را از پوست شما دور می‌کنند. مصرف بیش از اندازه کربوهیدات نیز باعث ایجاد چین و چرک می‌شوند. مصرف مشروبات الکلی و نوشابه‌های گازدار نیز از عواملی است که شادابی را از چهره شما دور می‌کند.

عادت غذایی اشتباه

3- جویدن آدامس

مصرف بیش از حد آدامس، باعث ایجاد چین و چروک خصوصا در ناحیه پایینی صورت و اطراف لب می‌شود.

آدامس

پاک نکردن آرایش

هنگامی که شما با صورت آرایش شده می‌خوابید، به چین و چروک اجازه ظاهر شدن می‌دهید. مواد آرایشی روی پوست مانع از رسیدن اکسیژن در طول شب می‌شود؛ بنابراین قبل از این که به تخت خواب بروید صورت خود را با محصولات مناسب پاک کننده‌ی آرایش بشویید.

پاک کردن آرایش

5- دست‌کاری کردن جوش صورت

یادتان باشد هنگامی که جوش می‌زنید، با دست آن را فشار ندهید و اجازه دهید خود به خود خوب شوند؛ یا از راه‌های علمی و با استفاده از محصولات ضدجوش آن‌ها را درمان کنید. دست‌کاری کردن جوش باعث آسیب دیدن پوست و التهاب؛ و بروز چین و چروک می‌شود.

دلیل ایجاد چین و چروک

6- کشیدن پوست هنگام آرایش کردن

یکی از عادت‌های متداول بین خانم‌ها، کشیدن صورت (به خصوص پلک چشم) هنگام آرایش کردن است. این عادت غلط به مرور شادابی را از  چهره شما دور می‌کند و باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشم می‌شود.

کشیدن چشم هنگام آرایش کردن

7- عدم استفاده از کرم ضد آفتاب

برای داشتن پوست زیبا، شاداب و جوان، مصرف ضد آفتاب را فراموش نکنید و در استفاده از آن خساست نورزید. حتی اگر برای چند دقیقه در معرض آفتاب قرار می‌گیرید و در منزل هم از این کرم استفاده کنید تا شادابی و جوانی پوستتان تضمین شود.

کرم ضد آفتاب

8- بد نخوابید!

یکی از رمزهای داشتن پوست زیبا، ترک عادت‌های غلط خوابیدن است. سعی کنید هرگز روی صورت نخوابید تا چهره‌تان شاداب باشد و اگر نمی‌توانید این عادت را ترک کنید، از رو بالشتی ساتن استفاده کنید.

روی صورت نخوابید

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها