برنج
تحریریه تولینک

برنج یکی از مهم‌ترین غلات و اقلام غذایی جهان است و نصف مردم دنیا، برنج را   غذای اصلی خود می‌دانند. شناسایی برنج  به هزاران سال قبل برمی گردد و قدیمی ترین گياهی است که در دنيا کشت شده؛ بر اسـاس مـدارک به دست آمده، اولين محل پيدایش برنج در آسيا و در کشور هند و چـين بـوده و در ایران نیز از زمان هخامنشيان زیر کشت رفته است. به طور کلی حدود 7000 نوع مختلف برنج وجود دارد که کشورهای آسیایی حدود 90 درصد آن را تولید می کنند. رنگ اصلی برنج وقتی که در پوسته است، قهوه ای بوده و به نام برنج قهوه‌ای نامیده ‌می‌شود؛ اما آن نوع برنجی که ایرانیان و مردم بیشتر کشورها مصرف می کنند، برنجی است که شلتوک و پوسته خارجی آن گرفته شده است.

خواص 

برنج منبع عالی از ویتامین‌ها و موادمعدنی مثل نیاسین، ویتامینD، کلسیم، فیبر، آهن، تیامین و ریبوفلاوین به شمار می‌رود.

فواید

برنج و قوای جنسی: خوردن آب برنج پخته، مخلوط با شیر علاوه بر نرم کردن سینه، اگر به مدت ۱۰ روز ادامه یابد، منی را زیاد می‌کند.

برنج و بری بری: مهم ترین قسمت برنج تیکی تیکی است که از مواد حاصل از تراشیدن و سفید کردن دانه برنج که دارای ویتامینB1   است، به دست می آید و برای معالجه بیماری بری بری یعنی بیماری ناشی از کمبود ویتامین به کار می رود.

برنج و سنگ کلیه: طبق نظر محققان ژاپنی خوردن سبوس برنج در حدود ده گرم ( مقدار یک قاشق سوپخوری)، دوبار در روز برای جلو گیری از تشکیل سنگ کلیه کلسیومی بسیار موثر است.

برنج و ازدیاد ادرار: دم کرده ریشه و ساقه‌های زیر زمینی برنج برای زیاد شدن ترشح ادرار مصرف می‌شود.

برنج و کاهش وزن: بر اساس مطالعات به دست آمده، افرادی که غلات را به شکل سبوس دار (یا بدون اینکه فرایندی روی آنها صورت گرفته شده باشد) مصرف کنند، می توانند وزن خود را کم کنند، پس برای لاغر شدن برنج قهوه ای مصرف کنید.

روغن سبوس برنج

روغن سبوس برنج محصولی است که از پوسته خارجی و قهوه‌ای رنگ برنج که متفاوت از شلتوک است، تهیه ‌می‌شود. تنها 8%  از مقدار برنج آسیاب نشده را پوسته یا سبوس تشکیل می دهد اما همین مقدار حاوی 15 تا 20 درصد روغن است. روغن برنج بخشی از نیازهای غذایی کشورهای آسیایی مانند: چین، ژاپن و هند را تأمین می کند. (کشور ما، تاکنون تجهیزات، علم و تخصص لازم را برای استخراج، تصفیه و تحقیقات تولید این روغن، در دسترس نداشته است). این روغن مواد مختلفی را در خود جای داده که یكی از مهمترین و شناخته شده‌ ترین این مواد همان ویتامین e است. این ویتامین محلول در چربی است و امروزه به عنوان یك آنتی ‌اكسیدان بسیار قوی در جهان به شمار می آید.

خاصیت دیگر روغن برنج، تغذیه پوست است. آنها كه پوست خشك و چروك خورده‌ای دارند، بیشترین استفاده را از این منبع غنی اسیدهای چرب می‌ برند. اگر یك شب، ماسک برنج را روی پوستتان قرار دهید، متوجه خواهید شد كه اسیدهای چرب و آمینه بسیار ارزشمندی كه به وفور در این روغن یافت می‌ شوند، آرام آرام از لایه‌های سطحی پوست شما عبور كرده و به اعماق پوست می روند. از این رو است كه مصرف طولانی مدت روغن برنج به صورت شبانه، روی پوست به افزایش خاصیت ارتجاعی و جوانی پوست و كاهش چروک پوست كمك قابل توجهی می‌ كند.

موارد منع مصرف

1-         برنج برای اشخاصی که دچار قلنج یا مستعد قولنج هستند، خوب نیست.

2-         پوسته کاملاً سرند نکرده برنج را مسموم کننده و عامل سردرد دانسته‌اند.

3-         زیاده روی در مصرف سبوس برنج تاثیر سمی دارد و موجب سردرد و افسردگی ‌می‌شود ؛ حتی در زنان بادار موجب سقط جنین می گردد.

4-         زیاده روی و مصرف بی رویه برنج موجب جوش صورت، سستی و ضعف بدن، یبوست، اسیدی شدن خون و قولنج ‌می‌شود.

5-         اشخاص مبتلا به قند خون ، یبوست، تب، آسم و کولیت (ورم روده) باید در مصرف برنج احتیاط نمایند.

6-         اشخاصی که به دلایل خاصی بدن آنها نیاز به کلسیم دارد نباید از سبوس برنج استفاده کنند.

 

موارد مصرف

از پودر برنج می‌توان برای درمان برخی بیماری‌های پوستی استفاده کرد. در هند، آب برنج برای پیروان آیورودیک به عنوان پمادی موثر برای خنک کردن سطح پوست متورم‌شده به حساب می‌آید.

 

برنج در فرهنگ‌ها

در قدیم، مردم براین عقیده بودند که برنج هدیه و پاداشی از طرف خداوند است. هنوز نیز در بعضی تمدن‌ها مردم براین باورند.

انواع برنج

سه نوع برنج رایج مصرفی، برنج قهوه‌ای، برنج قرمز و برنج تایلندی سفید و یک نوع سیاه وحشی وجود دارد.

تفاوت بین برنج قهوه‌ای و سفید تنها در رنگ آنها نیست. دانه کامل برنج دارای چندین لایه بوده و اگر فقط یک لایه خارجی آن را برداریم، برنج قهوه‌ای به دست می آید. با این فرایند کمترین تخریب در مواد مغذی برنج حاصل ‌می‌شود. سبوس برنج یکی از منابع اصلی "ویتامین "B1 یا "تیامین" است، پس برنج سفید فاقد آن  است.

نکته

  • اگر برای مبارزه با اسهال از برنج قهوه‌ای استفاده شود، تاثیرش خیلی بیشتر است.
  •  خوردن برنج باید به مقدار معتدل و به عنوان قسمت محدودی از غذا باشد. مطالعات دانشمندان ژاپنی در سال 1981 نشان می‌دهد اشخاصی که قسمت عمدۀ غذای آنها برنج است، مانند اشخاصی که در خوردن ماهی نمک سود و خشک و سبزی‌های شور مثل خیار شور، افراط می کنند، بیشتر در معرض خطر سرطان هستند.
  • طبق نظر حکمای طب سنتی ایرانی خوردن پوست خشک زردرنگ برنج که بسیار نرم ساییده شده باشد، ممکن است مسمومیت ایجاد کند.

موارد استفاده

از برنج علاوه بر پخت و پز، در خانه داری مانند (تمیز کردن بطری‌ها، خشک کردن وسایلی که داخل آب می‌افتند، تمیز کردن آسیاب، چک کردن دمای روغن غذا، جلوگیری از چسبیدن نمک، برای رسیدن سریع‌تر میوه و درست کردن کیسه گرمایی) استفاده ‌می‌شود.

تاریخچه

شواهد نشان می‌دهد که برنج تقریبا 4000 سال قبل از میلاد از دره رودخانه پرل چین سرچشمه گرفته است. برنج از آسیای شرقی، به مناطق جنوبی تر و آسیای جنوبی گسترش یافت که به اروپا از آسیای غربی و به آمریکا توسط استعمارگران اروپایی معرفی شد. به طور کلی، کشورهای گرمسیری و نیمه گرمسیری برمه، تایلند، ویتنام، لائوس، اندونزی، فیلیپین، پاکستان، هند، آمریکا، ژاپن، ایتالیا، مصر، چین، برزیل، کوبا، مکزیک و استرالیا از تولید کنندگان برنج به شمار می‌آیند. کشت برنج در ایران در نواحی شمالی به ویژه رودسر و استان خوزستان تاریخچه طولانی دارد.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها