بادمجان
تحریریه تولینک

بادمجان گیاهی یک ساله با برگ‌های بیضی شکل و متعلق به خانواده سیب زمینی است که از زمان‌های بسیار قدیم در هند کشت می‌شده و از آنجا به نقاط دیگر جهان، راه یافته است. مهمترين خاصيت بادمجان كم كالري بودن آن است و به همین دلیل غذاي بسيار خوبي براي كساني به حساب می‌آید كه مي‌خواهند وزن كم كنند.

خواص و فواید

از مواد معدنی موجود در بادمجان می‌توان به ویتامین های گروهB ، ویتامین A و C و مواد معدنی مختلف از جمله کلسیم، فسفر، مس، گوگرد، منیزیم، پتاسیم و آهن اشاره کرد. علاوه بر ویتامین‌ها و املاح یاد شده، بادمجان دارای فیتونوترینت‌هایی است که خاصیت آنتی اکسیدانی فوق العاده‌ای دارند.

بادمجان و عرق بدن: آب زردرنگي كه در موقع نمك زدن و گذاشتن بادمجان از آن خارج مي‌شود، براي خشك كردن عرق بهترين دارو است. اشخاصي كه دست و پايشان مرتب عرق مي‌كند بايد دست و پاي خود را با آن چند بار در روز بشويند تا بهبود یابند.

بادمجان ودرمان زگیل: بادمجان را بسوزانید و خاكستر آن را با سركه خمير كرده و به زگيل بمالید. زگيل به زودی كنده خواهد شد.

بادمجان و قطع خونریزی: ریشه بادمجان، شاخه‌های خشک شده و برگ‌‌های آن اثر بند آورنده خون را دارند؛ همچنین قابض بوده و می‌توان از آن برای درمان انواع خونریزی‌ها استفاده کرد.

بادمجان و قارچ های سمی: بادمجان پاد زهر خوبی برای مسمومیت‌های حاصل از خوردن قارچ‌های سمی به شمار می‌آید.

موارد منع مصرف

  •    بادمجان نبايد مورد استفاده اشخاصي كه بواسير يا درد چشم دارند قرار گيرد چون بيماري آنها را تشديد مي‌كند. اين گونه اشخاص اگر مي‌خواهند بادمجان بخورند بهتر است آن رابا گوشت و روغن يا سركه بپزند و بخورند .
  •   بادمجان به علت داشتن یک ماده سمی به نام سولانین برای اشخاصی که سابقه حساسیت دارند خوب نیست. این افراد نسبت به نمونه‌های تخم دار بادمجان حساسیت بیشتری داشته و بلافاصله بعد از خوردن، دچار چشم درد شده  یا در بدنشان جوش پیدا ‌می‌شود و دسته ای از افراد مبتلا به کهیر می شوند؛ همچنین خوردن دانه بادمجان یبوست ایجاد می کند.

نکته

  • بادمجان را حتما بايد به حالت كاملا رسيده مصرف كرد زيرا خام آن طعم تلخ دارد و در آنهائي كه آسم و برونشيت دارند باعث تحريك اين بيماري‌ها مي شود.
  • بادمجان باید تازه ، کم تخم و جوان بوده و پوست براق داشته باشد؛ همچنین نوع طویل آن از نوع مدورش بهتر است.

انواع بادمجان

 تعدادی از انواع بادمجان را برای زینت در گلکاری کشت می‌کنند مانند بادمجان تخم مرغی سفید و کُرَوی قرمز ولی آنچه را به منظور تهیه غذا کشت می‌کنند شامل انواع زیر است :

 بادمجان قلمی سیاه

 بادمجان آمریکائی ( بغدادی )

 بادمجان ریحانی سفید و بلند

 بادمجان بارنپتال

موارد مصرف

بادمجان به صورت خوراکی در پخت وپز و در ترشی کاربرد دارد؛ همچنین محققان موفق به استخراج رنگدانه از پوست بادمجان برای استفاده در صنایع غذایی شدند.

تاریخچه

اصل گیاه بادمجان مربوط به هندوستان است و قدمت آن را به 1500 سال قبل یعنی قرن پنجم میلادی تخمین می‌زنند. چین از قرن نهم هجری شروع به کشت و زرع آن کرد. تجار انگلیسی این گیاه را در قرن هفدهم میلادی از گینه به انگلستان برده و آن را کدوی گینه‌ای نامیدند.

این گیاه قبل از اسلام به ایران وارد شده است و مرغوب ترین نوع آن را به کاشان نسبت می دهند. ايالات فلوريدا، تگزاس، لويزيانا و نيوجرسي بيشتر محصول بادمجان آمريكا را كشت مي‌كنند .بادمجان در تمام مدت سال وجود دارد.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها