انجیر
تحریریه تولینک

انجیر یک میوه شیرین است که از درختی به نام فیکوس( Ficus) می‌روید و مقدار زیادی هسته دارد. در گذشته رومی‌ها انجیر تازه را به برده‌هایشان می‌دادند تا بتوانند بهتر کار کنند. در کشورهای گرمسیر، انجیر به صورت خشک صادر و ذخیره می شوند؛ چون پوست انجیر بسیار نرم بوده و نگهداری و انتقال آن بسیار مشکل است. هضم انجیر آسان است و مصرف آن برای بچه‌ها و اشخاصی که از بستر بیماری برخاسته‌اند و دوره نقاهت را می گذرانند، مفید است.

خواص

انجیر تازه مقدار کمی ویتامین c دارد و نسبت به دیگر میوه‌ها بهترین منبع ویتامین b6 به شمار می‌ آید. 50 درصد انجیر خشک را قند تشکیل می‌دهد؛ همچنین انجیر منبع خوبی از پتاسیم، منیزیم، کلسیم  و فسفر است. شیره انجیر داروی خوبی برای افسردگی و از بین برنده زگیل است.

انجیرو کنترل فشار خون: انجیر منبع خوب پتاسیم است که برای کنترل فشار خون مفید است. کمبود پتاسیم، مخصوصا وقتی که غذاها دارای مقدار زیادی سدیم(نمک) باشند، می‌تواند موجب بالا رفتن فشار خون شود. به علاوه پتاسیم موجود در انجیر، درجه قلیائیت بدن را بالا برده و در دفع اوره و چربی خون بسیار موثر است.

انجیر و کاهش وزن: انجیر، منبع خوبی از فیبرهای غذایی است. فیبر، اثر مفیدی بر کاهش وزن دارد و گرسنگی را به تاخیر می‌اندازد. انجیر به خاطر داشتن فیبر بالا، از ابتلا به سرطان سینه جلوگیری ‌می‌کند.

انجیر و سلامت استخوان‌ها: انجیر دارای مقدار زیادی کلسیم است. تحقیقات نشان داده است که کلسیم در انجیر با کلسیم موجود در شیر برابر است.

انجیر و تقویت اعصاب: انجیر سرشار ازامگا 3 و امگا 6 است که برای سیستم اعصاب، مغز و قلب بسیار مفید است.

انجیر و درمان گلو درد: جوشانده غلیظ انجیر خشک برای رفع سرماخوردگی بسیار مفید است و غرغره کردن آن گلودرد را برطرف ‌می‌کند.

موارد منع مصرف

 انجیر برای كبدهای ضعیف مناسب نیست. اینگونه افراد، باید انجیر را با گردو  بخورند.

 زیاده روی در مصرف انجیر باعث نفخ شكم و اسهال ‌می‌شود و برای چشم نیز ضرر دارد .

 انجیر برای مبتلایان به بیماری قند بدون تجویز پزشک، مضّر است.

 انجیر برای مبتلایان به اختلال معده زیان دارد و خنثی کننده زیان آن، کرفس است.

 افرادی که مبتلا به سندروم روده تحریک پذیرهستند باید از مصرف این شربت خودداری کنند.

 

تاریخچه

وطن اصلی درخت انجیر در آسیا نواحی مدیترانه‌ای و در ایران روستای سمنگان یا سمغان است؛ به همین جهت آن را جزء میوه‌های مناطق نیمه گرم طبقه‌بندی می‌کنند. یونانیان قدیم نوع اصلاح شده این درخت را تحت نام انجیر آتیک (Attic) می‌شناخته‌اند و رومی‌ها این درخت را نشانه سعادت، پیشرفت و ترقی روزافزون می‌دانسته‌اند. یهودیان قدیم نیزدرخت انجیر را می‌شناخته‌اند. در قرآن، به این میوه سوگند یاد شده و سوره‌ای به نام انجیر نام‌گذاری شده است.

 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها