آلو
تحریریه تولینک

در طب چینی، آب آلو به‌عنوان «اکسیر صبحانه» جهت سم‌زدایی وشادابی بدن، بعد از خواب، توصیه شده است. آلو میوه‌ای پرخاصیت است که انواع مختلفی دارد و در اغلب کشورهای جهان کشت می‌شود. به جز آمریکا، کشور شیلی، آلمان، ترکیه و ژاپن عمده تولید کننده آلو هستند. آلوهای اروپایی هسته جدا هستند؛ یعنی گوشت میوه به هسته نچسبیده و رنگ آنها، آبی یا ارغوانی است. آلو سرشار از مواد معدنی مانند فسفر، منگنز، منیزیم، مس و پتاسیم، روی، آهن و مقدار کمی کلسیم و ویتامین A، K و ویتامین c است.

خواص و فواید

گیاهخواران و افرادی که مقادیر کمی گوشت قرمز مصرف می‌کنند، خود را در معرض خطر خالی شدن ذخایر آهن بدن قرار می‌دهند. نبود آهن می‌تواند در نهایت به کم خونی منجر شود که خستگی مفرط و عدم تمرکز از عوارض آن است؛ ولی باید توجه داشت که آلو خشک منبع خوب «آهن گیاهی» است؛ همچنین آشپزها و کسانی که تمایل ندارند از چربی، کره یا مارگارین استفاده نمایند می‌توانند از پوره‌ آلو خشک در دستور غذاهای خود نظیر کیک میوه‌ها، برانی شکلات یا کیک هویج استفاده کنند که ماهیتی جویدنی و نرم دارند. پوره آلو خشک به حجم و مقدار دستور غذایی می‌افزاید و در عین حال حاوی چربی هم نیست؛ بنابراین استفاده از آلوخشک برای افرادی که باید رژیم کم‌چربی داشته باشند و تمایل به‌خوردن تنقلات شیرین دارند، مناسب است.

آلو،فیبر بالا و درمان بیماری‌ها: یکی از ترکیبات قابل توجه در این میوه فیبر است. فیبرها سبب کاهش سرعت جذب مواد مغذی به ویژه قندها شده و در عین حال میزان حساسیت به انسولین را نیز افزایش می‌دهند. بنابراین مصرف آلو می‌تواند در کنترل قند خون موثر باشد. یکی از شناخته شده‌ترین خواص آلو، پیش‌گیری از یبوست است چون فیبر بالای در آلو وجود دارد.  در 100 گرم آلو خشک، حدود 10 گرم قند سوربیتول موجود است که خاصیت ملین دارد.

آلو و مشکلات عصبی: افرادی که کارهای فکری می‌کنند و بیشتر ازدیگران در معرض نورشدید آفتاب قرار دارند حتما از آلو استفاده کنند؛ مواد معدنی فراوان موجود در آلو تعادل یونی خون را حفظ کرده و مواد غذایی لازم را در اختیار سلول‌های بدن به ویژه سلول‌های عصبی قرار می‌دهد و عامل مهمی در کاهش بیماری‌های اعصاب است.

آلو و دفع کرم روده: برای دفع کرم‌های معده آب آلو بخارا را صبح ناشتا بنوشید(هر روز نصف لیوان خورده شود).

آلو و جوش‌های پوستی: دو عدد آلو سیاه تازه را له کنید. نصف لیوان آرد جو دو سر را به همراه دو قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید و با کمی آب به صورت یک خمیر چسبنده در آورید. این خمیر را بر روی پوست صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید. آلوهای برقانی را بجوشانید و سپس بگذارید سرد شود. آنها را با چنگال بزنید و با روغن بادام مخلوط کنید. این ماسک ضدجوش را پنج تا ۱۰ دقیقه روی صورت تان بگذارید و سپس شست وشو دهید.

 

انواع  آلو

انواع آلو شامل آلوسیاه، آلوزرد ، آلوچه، آلو بخارا، آلوقطره طلا، آلو قیصی، آلو مویزی، آلوی کوهی، آلوسگی، آلو برقانی و ... است. معروف‌ترین گونه‌ آلوها، نوع ژاپنی است که برخی به رنگ زرد و پرآب بوده و برخی دیگر درصد آب کمتری داشته و قرمز متمایل به ارغوانی هستند.

 آلوی ایتالیایی که معروف ترین گونه آلوی اروپایی محسوب می‌شود، وقتی می‌رسد رنگ آن از آبی مایل به قرمز به آبی – ارغوانی تغییر می‌کند.این آلوی سفت در تهیه غذا و کنسرو کاربرد دارد.

آلوی Stanley آبی – سیاه و دارای گوشتی سفت و زرد مایل به سبز است. ۱۰‌ها نوع دیگر آلو می‌توان برشمرد ولی آلو زرد یا طلایی دارای ارزش دارویی بیشتری نسبت به بقیه است.

موارد مصرف آلو

آلو، اکثراً به صورت تازه مصرف می‌شود؛ اما می‌توان آن را به صورت خشک  یا به صورت کمپوت و مربا استفاده کرد یا به کیک‌ها، سالادها و غذاها اضافه نمود.

نکات

  •  مصرف میوه‌هایی نظیر آلوزرد به علت آنکه پوست آنها کنده نمی‌شود عاملی در ایجاد دل درد به ویژه در کودکان است.
  •   نوع خشک این میوه، در جای خشک و خنک یا در یخچال به‌ مدت ۶ ماه قابل نگهداری است.
  •  آلوی وحشی برای معده مضر است.
  •  آلو برای سرد مزاجان و کسانی که نفخ شکم دارند مضر است.

 

تاریخچه

این گیاه بومی اروپا و آسیا محسوب می‌شود و اولین بار در قرن 19، گونه‌‌های متفاوت آن توسط مهاجرین از آسیا و اروپا به آمریکای شمالی برده شد. براساس شواهد موجود، در زمان باستان مردم آسیای میانه آلو را خشک کرده و مصرف می‌کردند.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها