آلبالو
تحریریه تولینک

آلبالو یا همان گیلاس ترش (sour Cherry) از میوه‌های فصل تابستان است که هم به صورت خام مصرف می‌شود و هم از آن در غذاها، دسرها و شیرینی های مختلف فصل استفاده می‌کنند.  از مربا و شربت خوشمزه آن نیز نمی‌توان به‌راحتی گذشت؛ به خصوص اینکه شربت آلبالو خاصیت رفع تشنگی نیز دارد. مغز هسته آلبالو را می‌کوبند و از آن روغن مایعی می‌‌گیرند که قرن‌هاست با موفقیت روماتیسم را شفا می‌بخشد.

خواص و فواید

انرژی تولیدی آلبالو زیاد نیست و صد گرم آلبالو فقط ۷۰ کالری دارد. آلبالو دارای ویتامین آ، ب و ث و املاح معدنی آهن، کلسیم، فسفر، کلر، گوگرد، منیزیم، سدیم، پتاسیم، مس، روی، منگنز و کوبالت است.

آلبالو و دیابت: دیابتی‌ها می‌توانند به حد اعتدال آلبالو بخورند زیرا قند آلبالو از نوع لولوز است و این قند را بیماران دیابتیک می‌توانند جذب کنند. مصرف آلبالو، چربی، قند خون و فشارهای اکسیداتیو را که از عوامل اصلی بروز بیماری دیابت است، کاهش می دهد.

آلبالو و ناراحتی کلیوی: جوشانده دم آلبالو بی‌اندازه ادرارآور است و کسانی که به حبس‌البول، اختلال کلیه یا مثانه مبتلا هستند باید آن را مصرف کنند. برای تهیه این جوشانده باید ۳۰ گرم دم آلبالو را که خشک کرده‌اید در یک لیتر آب ۱۰ دقیقه بجوشانید و بعد آن را مصرف کنید.

آلبالو و درمان بی خوابی: محققان دریافته‌اند که این میوه حاوی مقادیر قابل ملاحظه‌ای ملاتونین است که برای داشتن یک خواب آرام ضروری است.

موارد منع مصرف

  •   به افرادی که بیماری کلیوی دارند و باید از یک رژیم غذایی کم‌پتاسیم پیروی کنند، توصیه می‌شود در مصرف میوه‌هایی مانند آلبالو احتیاط را رعایت کنند و از زیاده‌روی در خوردن این میوه بپرهیزند.
  •  کسانی که ورم روده دارند چون آلبالو ترش است، سلولز دارد و دیر هضم می‌شود، از خوردن آن پرهیز کنند.
  •  کسانی که مشکل  معده یا روده‌ها دارند، می‌توانند آلبالوی پخته را به صورت کمپوت یا مربا مصرف کنند، البته وقتی آلبالو پخته می‌شود، قسمتی از مواد حیاتی خصوصا ویتامین‌های خود را از دست می‌دهد ولی چون به آسانی هضم می‌شود، این افراد به شرطی که صبح ناشتا، به مقدار کم، آن هم کاملا رسیده باشد، می‌توانند میل کنند.

 

نکات

  •  آلبالو از جمله میوه‌های تابستانی است که نفاخ بوده و باعث دل درد و نفخ شکم شیرخوار خواهند شد. برای رفع این مشکل می توان پس از مصرف میوه عرق نعناع خورد. البته عرق نعناع باید زمانی خورده شود که ترکیبات نفخ زا هنوز وارد شیر نشده باشند.
  • آلبالویی برای خوردن خوب است که رسیده و تازه باشد علامت رسیدگی آلبالو رنگ آن است که کاملا قرمز و درخشان باشد. از آلبالویی که رنگ آن کاملا قرمز نشده و دارای گوشتی سفت است دوری کنید زیرا مصرف آن سوء‌هضم می‌آورد و کار روده‌ها را مختل می‌کند. آلبالو وقتی تیره‌رنگ و دارای لکه‌‌های قهوه‌ای است، کهنه شده و رو به فساد محسوب می‌شود. 
  •  با آنکه تاکید همه متخصصان تغذیه بر این است که میوه‌ها به صورت تازه مصرف شوند و از آنها در تهیه مربا استفاده نشود، اما اگر به هر دلیلی قصد دارید از این میوه‌ در تهیه مربا استفاده کنید، بهتر است مقدار کمی شکر به آن بیفزایید تا هم از ارزش غذایی آن کاسته نشود و هم بیش از اندازه انرژی به بدن نرساند. هنگام پختن میوه‌ها مقداری از ویتامین c موجود در آنها کاهش می‌یابد، استفاده از این میوه در آلبالو پلو باعث افزایش ارزش غذایی برنج می‌شود و کاهش اشتها را نیز برای مصرف‌کننده به دنبال دارد.
  •  هسته آلبالو تلخ مزه و حاوی ماده سمی است. بنابراین باید از مصرف آن اجتناب و دقت کرد که ضمن آبگیری وارد آب میوه نشود.
  •  با توجه به حساس بودن دستگاه گوارش کودکان، مصرف میوه‌های ملین مانند گیلاس و آلبالو توسط کودکان زیر ۳ سال خطر ایجاد اسهال را ایجاد می‌کند. از سوی دیگر به دلیل آن‌که برخی از این میوه‌ها به صورت کال و نارس و زودهنگام چیده می‌شوند و هنوز اثرات سموم بر روی آنها وجود دارد، هضم آن توسط دستگاه گوارش کودک مشکل بوده و می‌تواند موجب مسمومیت شود.

 

تاریخچه

ایتالیا و آمریکا جزو اولین کشورهای تولیدکننده آلبالو هستند و بیش از ۲۰۰ هزار تن هر ساله میوه آلبالو دارند، بعد از ایتالیا در اروپا کشور آلمان است که محصول سالانه آن به ۱۵۰ هزار تن می‌رسد. درخت آلبالو اصالتا در ایران بوده است و از ایران به کشورهای دیگر رفته و کشت شده است. منطقه‌ای که در قدیم درختان آلبالوی فراوان داشته در منطقه وسیعی از آناتولی ترکیه تا دریای خزر بوده است.

در حال حاضر در مناطق مختلف ایران درخت آلبالو و میوه آن وجود دارد و بعضی سال‌ها محصول فراوانی دارد که از آن به عنوان میوه استفاده می‌شود یا آن را خشک می‌کنند.

 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها