برند ون‌کلیف اند آرپل را بشناسید

 شانسی از جنس طلا
تحریریه تولینک

حتی اگر کمی به دنیای جواهرات علاقه‌مند باشید و چرخی در فروشگاه‌های طلا و جواهر چرخیده باشید، از محبوبیت گل چهار پر ساده‌ای که با نام ون کلیف شناخته می‌شود، خبر دارید. طرحی که به خصوص در طلاهای اسپرت استفاده می‌شود و با نام ون کلیف شناخته می‌شود چون اولین بار کمپانی ون کلیف اند آرپلز مجموعه زیورآلاتی با این نقش را روانه بازار کرد. برندی که سابقه درخشان در دنیای طلا و جواهر دارد.

لوگوی ون کلیف

آلفرد ون‌کیلف به همراه دایی‌اش سالومون آرپل در سال 1896 کمپانی خود را در پاریس بنیان‌گذاری کردند و آن را ون کلیف اند آرپل نام نهادند. طرح‌های جواهرات این کمپانی معمولا از طرح گل، حیوانات، موجودات افسانه‌ای و فرشتگان الهام گرفته‌ شده‌‌بود. پس از درگذشت آرپل، آلفرد به همراه دو پسر آرپل، کمپانی را گسترش دادند و در سال 1906 نخستین بوتیک خود در پاریس را به روی مشتریان خود گشودند.

زیورآلات لوکس ون کیف

دیری نگذشت شعبات ون‌کیلف در شهر‌های مختلف فرانسه مانند دو ویل، ویشی، لو توکه، نیس و مونت‌کارلو افتتاح شدند. در سال 1926، گردنبند یاقوت قرمز با طرح گلی که این برند طراحی کرده بود در

"نمایشگاه بین‌المللی هنر‌های مدرن" مقام نخست را کسب کرد. طولی نکشید این کمپانی در جهان شناخته شد و بوتیک‌های متعددی در ژنو، میلان، شانگهای، نیویورک، شیکاگو، هوستون و لاس‌وگاس افتتاح کرد. یکی از طراحی‌های این کمپانی، طراحی تاج فرح پهلوی است؛ که امروزه در خزانه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (موزه جواهرات ملی)، نگه‌داری می‌شود.

تاج طراحی شده توسط ون کلیف

ون کلیف، نخستین برند فرانسوی بود که در چین و ژاپن، نمایندگی داشت و توانست بازار جواهرات آسیا را در دست بگیرد.

طرح الحمرا

زیورآلات لوکس ون کیف

یکی از طرح‌های محبوب دنیای جواهر، گل الحمرای کمپانی ون کلیف است. گل شبدر، گل چهار وجهی و دالبری شکل است، که در باور عمومی نماد شانس و اقبال است. طرح این گل در معماری اسلامی جایگاه والایی دارد واغلب ساختمان‌ها لبه دروازه‌ها و طاق‌ها، منحنی و دالبری است. یکی از نمونه‌های بارز این طرح در کاخ الحمرا (کاخی مشرف بر شهر گِرانادا در اسپانیا، یکی از شاخص‌ترین معماری‌های شمال آفریقا و از مشهورترین بناهای اسلامی) دیده ‌می‌شود که طراحان کمپانی آرپل از آن الهام گرفته‌اند و این کلکسیون را "الحمرا" نامیده‌اند.

زیورآلات لوکس ون کیف

مجموعه الحمرا دهه 1960 طراحی و عرضه شد که نماد شانس، سلامتی، بخت و عشق است. این مجموعه اوایل دهه 2000 بسیار معروف و محبوب شد. کلکسیون شانس و اقبال ون کلیف، شامل جواهرات (دستبند، گوشواره، گردنبند، انگشتر) و ساعت است.

زیورآلات لوکس ون کیف

زیورآلات لوکس ون کیف

زیورآلات لوکس ون کیف

زیورآلات لوکس ون کیف

محصولات ون‌کلیف اند آرپل به بخش جواهرات لوکس، طلا و جواهر اسپرت، مجموعه عروس، ساعت و عطر و ادکلن طبقه‌بندی می‌شود.

1-جواهرات لوکس

زیورآلات لوکس ون کیف

* 2-طلا و جواهر اسپرت

1-2. مجموعه الحمرا

زیورآلات لوکس ون کیف

2-2. مجموعه گل

زیورآلات لوکس ون کیف

3-2. مجموعه پروانه

زیورآلات لوکس ون کیف

*3-مجموعه عروس

1-3. حلقه نامزدی 

زیورآلات لوکس ون کیف


2-3. حلقه ازدواجزیورآلات لوکس ون کیف

*4- ساعت

1-4. ساعت اسپرت

ساعت ون کلیف

2-4. ساعت لوکس

ساعت ون کلیف

*5- عطر و ادکلن

عطر ون کلیف اند آرپلز

عطر ون کلیف اند آرپلز

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها