آفتابگردان
تحریریه تولینک

آفتابگردان گیاه پرخاصیتی است  از ریشه، ساقه، شاخه و گل آن گرفته تا مغز ساقه آن دارای خواص بسیاری است. زادگاه  آفتابگردان کشور اسپانیاست اما بومیان آمریکا اولین بار از آن استفاده کردند. سرخ پوستان آمریکا این گیاه را به خاطر تخم آن که در غذا کاربرد داشت، پرورش می دادند. از تخم آفتابگردان روغن گرفته ‌می‌شود که اشباع نشده و برای پخت و پز مناسب است؛ همچنین بد نیست بدانید مقدار فولیک اسید موجود در تخمه آفتابگردان از اسفناج نیز بیشتر است. بنابراین خوردن میزان متعارف از تخمه آفتابگردان در دوران بارداری بسیار توصیه شده است.

 

خواص

تخم آفتابگردان منبعی غنی از فیبر، پروتئین، ویتامین E ، B،  A و مواد معدنی مختلف مانند پتاسیم، منیزیم، ‌آهن، فسفر، سلنیوم، كلسیم و روی است. در ضمن تخمه آفتابگردان كم‌كالری بوده و كلسترول خون را پایین می‌‌آورد. گل‌های آفتابگردان از سزیم خاک برای تغذیه استفاده می‌کنند که همین ماده موجب جذب اشعه‌های هسته‌ای ‌می‌شود.

آفتاب گردان و آرتروز و ورم پستان: هنگامی‌که آفتابگردان گل می‌دهد، طبق گل (قسمت پائین گل که مانند بشقابی است) را جدا کرده و در آب انداخته، آنقدر بجوشانید که شیره چسبناکی باقی بماند؛ سپس این شیره را روی مفصل های دردناک بمالید و ماساژ دهید، درد آرتروز را رفع ‌می‌کند. برای درمان ورم پستان در زنان شیرده، طبق گل را هنگامی‌گه گل دانه داده، جدا کنید، در زیر آفتاب خشک کرده و سپس تکه تکه کرده و بو (سرخ کنید) دهید تا کاملاً قهوه‌ای شود. بعد پودر آن را در آب جوش که کمی شکر به آن اضافه کرده‌اید ریخته و این شربت را به مریض بدهید تا بهبود یابد.

آفتابگردان وکاهش فشارخون: تخمه آفتابگردان منبع خوبی از منیزیم است که به کاهش فشار خون، سردردهای میگرنی و همچنین سکته قلبی کمک می‌کند. منیزیم همچنین برای سلامت استخوان‌ها و به دست آوردن انرژی ضروری است.

آفتابگردان و سرگیجه: 20 گرم از گل‌های خشک آفتابگردان را در آب جوش دم کنید و روزی سه فنجان بنوشید. سرگیجه، ورم صورت و آب آوردن بدن را رفع کرده و در تسریع زایمان نقش دارد.

آفتابگردان و درمان اسهال خونی: تخم آفتابگردان را ( به مقدار 30 گرم ) در آب ریخته و حدود یک ساعت با حرارت ملایم بپزید؛ سپس آن را با نبات یا قند شیرین كرده و به مریض بدهید .

آفتابگردان و درمان فتق: 30 گرم ریشه تازه آفتابگردان را با آب وشکر قهوه‌ای بجوشانید و سه بار در روز بنوشید .

آفتابگردان و درمان سنگ کلیه: یک متر از مغز ساقه آفتابگردان را در دو لیوان آب ریخته و بگذارید آهسته بجوشد تا مقدر آن به نصف لیوان برسد؛ سپس به مدت یک هفته و روزی یک بار آن را بنوشید.

آفتابگردان و سردرد و سرماخوردگی: 30گرم تخم آفتابگردان را در دو لیوان ریخته و بگذارید بجوشد تا نصف لیوان آن باقی بماند و این جوشانده را دوبار در روز بنوشید.

نکته

  •  تخم آفتاب گردان را باید به صورت خام استفاده کنید؛ چون بو داده و نمک زده آن فاقد خواص گفته شده است.
  •  بهترین زمان مصرف مغزآفتاب گردان در طول روز، صبح‌ها به عنوان میان‌وعده است. اگر آخر شب مصرف شود چون بعد از آن می‌خوابید، کالری آفتاب گردان مصرف نخواهد شد.
  • به خاطر داشته باشید هنگامی که خیلی گرسنه هستید، تخم آفتابگردان استفاده نکنید چون معده را خسته می‎کند.
  • از مصرف مغز تخمه‌ها به صورت پوست کنده و آماده حتی الامکان خودداری کنید زیرا در این صورت کالری خیلی بالاتری دریافت می‌کنید. علاوه بر این، احتمال اکسیده شدن این مغز تخمه‌ها بیش از خود تخمه‌هاست.
  •  اگر از هر چند تخمه‌ای که می‌خورید یکی تلخ است یعنی این تخمه‌ها در حال فساد هستند.

 

موارد مصرف

ساقه آفتابگردان فيبر زيادي داشته و در صنعت كاغذ سازي و تهيه سلولز مصرف دارد؛ تخمه آفتابگردان به عنوان آجیل و تنقلات مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. روغن آن  به صورت مایع برای پخت و پز نیز استفاده ‌می‌شود. در ضمن كره آن هم به دو صورت مارگارین و كره تخمه آفتابگردان (مانند كره بادامزمینی) یافت ‌می‌شود.

تاریخچه

حدود ۵ هزار سال پیش برای اولین بار تخمه آفتاب گردان توسط بومیان آمریکا استفاده شد؛ در اواسط قرن هفدهم از آمریکا به اروپا و از انجا به سایر کشورها برده شد. تاریخ دقیق ورود آن به ایران معلوم نیست ولی در حال حاظر در نواحی خوی، دشت مغان و گرگان در سطحی وسیع کشت ‌می‌شود و در بیشتر مزارع ایران در اطراف صیفی کاری‌ها دیده ‌می‌شود. در حال حاضر بزرگترین تولیدکنندگان تخمه آفتابگردان کشورهایی چون اسپانیا، روسیه، پرو، فرانسه و چین هستند. اکثرمردم از دانه آفتاب گردان به عنوان آجیل استفاده می کنند.

 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها