معرفی برند مشهور ساعت و جواهر شوپارد

از دشت‌های سبز سوئیس تا فرش قرمز کَن
تحریریه تولینک

اگر به عکس‌های رسیده از جشنواره فیلم کن توجه کرده‌باشید، حتما نام شوپارد را خواهید دید؛ اما شاید بپرسید این برند در جشنواره فیلم چه کار می‌کند؟
برند جواهرات لوکس و ساعت شوپارد، از سال 1999 حامی جشنواره فیلم کن است و لوگوی آن در مراسم مختلف کن، وجود دارد. شوپارد سابقه‌ای بیش از 150 سال در تولید ساعت و جواهرات لوکس دارد که داستان زندگی خالق آن، همانند یک فیلم سینمایی جذاب است.

شوپارد در جشنواره فیلم کن

لوگوی برند شوپارد

"لویی اولیس شوپارد" در سال 1836 در سوئیس، در یک خانواده کشاورز به دنیا آمد. پدرش از نوجوانی، لویی را به فراگیری صنعت ساعت سازی تشویق می‌کرد. لویی  خیلی زود متوجه شد، سود حاصل از مونتاژ کردن و فروختن ساعت، بسیار بالاتر از ساخت ساعت است؛ بنابراین بهار هر سال، او و کارکنانش صفحه‌های ساعت را با بدنه، بند و شیشه مونتاژ می‌کردند و ساعت‌های جدید را به فروش می‌رساندند. در سال 1860 در حالی که لویی تنها 24 سال سن داشت، تصمیم گرفت شرکت تولیدی شخصی‌اش(LUC(Louis Ulysse Chopard را برای مونتاژ و تولید ساعت جیبی (کورنومتر) در سانویلر سوئیس بنیان‌گذاری کند.

ساعت شوپارد

در ابتدا هیچ کدام از ساعت‌های کمپانی شوپارد به تولید انبوه نرسید اما ترکیب هوشمندانه و خلاقانه او، مشتریان زیادی برایش جلب کرد. گام بعدی او، کسب جایگاه بالا در عرصه بین‌المللی بود. شوپارد توانست مشتریان پر و پا قرصی در اسکاندیناوی، روسیه و اروپای شرقی جذب کند. در سال 1912 شوپارد به بازارها مجارستان، لهستان و هلند راه‌یافت. یکی از مشتریان بین‌المللی و شناخته شده شوپارد لویی دوم، آخرین تزار روسیه بود.

پس از در‌گذشت لویی اولیس شوپارد، پسرش پاؤول لویی و نوه‌اش پاؤول آندره، مدیریت کمپانی شوپارد را با تمرکز بر تولید ساعت جیبی مردانه و ساعت مچی زنانه بر عهده گرفتند.

شوپارد

در سال 1963پاوؤل آندره که هیچ فرزند و وارثی نداشت، ناگزیر به فروش مجموعه شوپارد به کارل شِفِل، ساعت‌ساز و جواهرساز آلمانی شد.

مالکان فعلی کمپانی شوپارد

در سال 1976 این کمپانی به ساخت ساعت‌های جواهرنشان و دارای برلیان های معلق در صفحه ساعت روی آورد و از دهه 1980 به ساخت ساعت‌های ورزشی و طراحی جواهرات زنانه پرداخت. امروزه دفتر مرکزی این شرکت در شهر ژنو سوئیس است و در بیش از ۱۲۴ کشور نمایندگی فروش دارد و حامی جشنواره کن از سال 1999 است. شوپارد سالانه حدود ۱۵۰۰۰۰ قطعه جواهر و ساعت، به فروش می‌رساند و گردش مالی آن برابر ۸۰۰ میلیون فرانک سؤیس است.

ساعت جواهرنشان شوپارد

فروشگاه شوپارد

فروشگاه شوپارد

یکی محبوب‌ترین محصولات طراحی شده توسط شوپارد به‌ غیر از جواهرات، ساعت‌های مردانه کورنومتر است که به یاد بنیان‌گذار شوپارد LUC نام دارد.

ساعت مردانه شوپارد

علاوه بر محصولات لوکس مانند جواهر و ساعت، این کمپانی به طراحی و تولید محصولات دیگری از جمله عینک آفتابی، محصولات چرمی، روسری ابریشم، عطر و نوشت‌افزار می‌پردازد.

محصولات شوپارد

محصولات شوپارد

محصولات شوپارد

محصولات شوپارد

محصولات شوپارد

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها