زرشک
تحریریه تولینک

زرشک درختچه‌ای با ساقه‌های خاردار دارد که ارتفاع آن به ۴ متر می‌رسد و در گروه میوه‌جات قرار می‌گیرد. پوست، ریشه و ساقه  این گیاه خاصیت درمانی دارد. ریشه و ساقه این گیاه زرد رنگ است و اروپایی‌ها و اهالی  آمریكای شمالی برای رنگ آمیزی لباس از آن استفاده می‌كردند اما تركیبات موجود در پوست گیاه زرشك، آن را به یك گیاه درمانی تبدیل كرده است. یک متخصص قلب و عروق می گوید: عصاره میوه زرشک چون مقادیر زیادی ویتامین c دارد، باعث بالارفتن فعالیت سیستم ایمنی، تحریک جذب آهن و مانع بروز بیماری اسکوربوت می‌شود.

خواص

 میوه زرشک، طبعی سرد و خشک ولی ریشه آن طبیعتی گرم و خشک دارد. از خواص میوه زرشک به تصفیه و ضدعفونی کردن خون، منقبض کردن عروق، پایین آوردن تب می‌توان اشاره کرد؛ همچنین  تاثیرگذاری در کاهش تورم،  فشارخون و تنظیم ضربان قلب دارد. یکی از بهترین ترکیبات موجود در زرشک، ویتامین b فراوان است که در پیشگیری از سرماخوردگی نقش مهمی دارد؛ همچنین وجود اسیدهای عالی فراوان در این میوه که سبب مزه ترش آن می‌‌شوند، می‌تواند در جذب آهن نقش به سزایی داشته باشد. در مطالعات جدید ثابت شده، زرشک اثرات آنتی بیوتیکی برای باکتری‌ها دارد؛ همچنین سولفات موجود در این گیاه علیه سیستم‌های توموری قابل استفاده است؛ شاید به همین دلیل است که بعضی زرشک را عامل ضد تومور یا سرطان می‌شناسند. زرشک تقویت کننده کبد به شمار می‌آید و از فواید دیگر زرشک این است که خونریزی را برطرف می‌کند وصفرا بر است. زرشک دارای ماده‌ای به نام الکالوئید بربرین است که اعتیاد به تریاک را درمان می‌کند.

نحوه  مصرف

  • جویدن برگ زرشک باعث سفتی لثه‌ها می‌شود.
  • در موقع آنژین (بیماری قلبی) و گلودرد می‌توان دم کرده برگ زرشک راغرغره کرد.
  • ضماد زرشک را نیز می‌توان برای درمان ورم مفاصل یا پسوریازیس (بیماری پوستی مزمن) تجویز کرد چون داروهایی که به طور مرتب برای درمان این حالات مصرف می‌شوند، ممکن است تعادل بدن شما را مختل سازند. برای درمان آرتریت (التهاب مفاصل)، پسوریازیس، ناراحتی های پوستی، 10 درصد عصاره زرشک را روزانه سه بار روی پوست بدن بمالید.
  • از آن جایی که زرشک دارای خواص بسیار مفیدی برای بدن به خصوص پوست است، مصرف آن در مدت نه چندان طولانی باعث می‌شود که پوست شما از جوش‌ها پاک شده و به شادابی و شفافیت برسد. برای تهیه زرشک خوراکی، یک قاشق غذا خوری سرپر زرشک را داخل یک فنجان آب ریخته وبه مدت ۸ تا ۹ ساعت بگذارید کاملا خیس بخورد؛ سپس زرشک‌ها را در داخل همان فنجان آب با پشت قاشق کاملا له کرده و از صافی رد کنید؛ آب آن را میل کرده و زرشک‌ها را بر روی پوستتان بمالید؛ در آرامش صبر کنید تا آب آن‌ها کاملا جذب پوستتان شود و بعد با آب ولرم بشوئید. این کار را یک روز درمیان و به مدت یک الی دو ماه انجام دهید تا به نتیجه مطلوب و پوستی صاف برسید.
  • برای درمان جوش‌های آکنه هر ۶ ساعت دو قاشق شربت زرشک استفاده شود.
  • دم کرده ریشه زرشک ضدتب است (۵ گرم در ۲۰۰ سی‌ سی آب).
  • دم کرده زرشک را برای برطرف کردن ناراحتی‌های دهان غرغره کنید .

عوارض

1.مصرف مقدار زیاد ساقه و برگ زرشک برای زنان حامله مناسب نیست زیرا رحم را تحریک می‌کند و ممکن است باعث سقط جنین شود.

2.میزان مصرف بالای این گیاه به مدت طولانی می‌تواند سبب ناراحتی معده و روده‌ها شود و جذب ویتامین B در بدن را مشکل کند.

3.مصرف مقدار زیاد زرشک باعث اسهال و فلج مرکز تنفسی می‌شود.

نکات

  • علائم سمی بودن زرشک شامل گیجی، خون‌دماغ، اسهال، تحریک کلیوی و نفریت است.
  • مصلح‌های زرشک، میخک، شکرسرخ و شیرینیهای طبیعی هستند.

تاریخچه

قدمت مصرف طبی زرشک به دوره مصر باستان می‌رسد که فراعنه و ملکه‌ها، این گیاه را با تخم رازیانه به منظور درمان طاعون مصرف می کردند. در ایران زرشک برای از بین بردن بوی بد خلط سینه تجویز می شده است و در درمان بیماری های لثه، درد دندان و بعضی بیماری های چشمی (ضعف دید) از این گیاه استفاده می کردند. گیاه زرشک به طور رسمی در قرن هفتم میلادی شناخته شد و پیدایش آن از نظر زمین شناسی به دوره ائوسن مربوط می‌شود ولی در قرن هشتم میلادی معرفی شد. زرشک بومی مناطق معتدل و نیمه استوایی اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی است. کشور ایران بزرگترین تولیدکننده زرشک در دنیا است که در این میان استان خراسان و شهرستان قائنات با در اختیار داشتن نزدیک به ۹۷ درصد از اراضی زیرکشت این محصول، تولید ۹۵ درصد از زرشک دنیا را در اختیار دارد.

,

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها