7 فایده استفاده از کرم پودر با مواد معدنی
تحریریه تولینک

گاهی شرکت‌های تولیدی لوازم آرایش از مواد معدنی مانند تیتانیوم، میکا، زینک اکسید و روی اکسید و... در محصولات زیرسازی مانند پنکیک یا کرم پودر استفاده می‌کنند. اضافه کردن این مواد در ساختار این محصولات موجب افزایش قیمت آن‌ها می‌شود اما مزایای پنهان و موثر آن برای پوست صورت، بسیار موثر و چشمگیر است. در این مطلب 7 فایده استفاده از کرم پودر با مواد معدنی را بیان می‌کنیم.

1- محافظت از اشعه مضر خورشید

مواد معدنی مانند زینک و روی اکسید، از مواد مهم به کار رفته در کرم ضد آفتاب است و به کار رفتن این‌ها در کرم پودر، علاوه محافظت شما در برابر اشعه UVA و UVB، تاثیر کرم ضد آفتاب بر صورتتان را بیشتر می‌کند و موجب کاهش و کم رنگ شدن لک‌های صورت، شفاف شدن چهره و دفع اشعات مضر می‌شود.

2- پوشش بهتر

کرم پودر و پنکیک‌های سنتی فرمولاسیون سنگین دارند و این عامل باعث عدم پوشانندگی موثر می‌شود. محصولات آرایشی با مواد معدنی، علاوه بر فرمولاسیون سبک، پوشش بهتر و ماندگاری بالاتری دارند.

3- پوشش طبیعی‌تر

پوشش طبیعی و یک دست کرم پودرهای حاوی مواد معدنی، چهره شما را زیباتر و متناسب‌تر نشان می‌دهد و خط و خطوط ریز اطراف چشم را به خوبی می‌پوشاند. این عامل باعث می‌شود چهره شما در عکس هم طبیعی باشد.

کرم پودر حاوی مواد معدنی

4- مناسب برای انواع پوست

اگر پوست چرب، خشک یا مختلط دارید و نمی‌دانید کدام کرم پودر مناسب شما است می‌توانید با استفاده از یک کرم پودر با مواد معدنی این مشکل را حل کنید، چرا که این کرم پودرها برای تمام پوست‌ها مناسب است و پوست را دهیدراته و چربی پوست را کنترل می‌کند.

5- مناسب برای پوست حساس

اگر پوست صورت شما قرمز و دارای حساسیت است، این محصولات برای شما مناسب هستند و علاوه بر پوشش قرمزی پوست شما (خصوصا اطراف بینی و پیشانی)، موجب کاهش عوارض جانبی حاصل از استفاده لوازم آرایش می‌شود.

6- مناسب برای پوست مستعد آکنه

پوست مستعد جوش و آکنه، با مصرف این مدل کرم پودر، کمتر جوش می‌زند. مواد تشکیل دهنده این محصولات با پوست صورت سازگاری بیشتری دارد.

7- ماندگاری بالاتر

از مزایای مهم این کرم پودرها، ماندگاری بالاتر است. استفاده از این محصولات با برس مخصوص، تا 14 ساعت این کرم پودها را روی صورت نگه می‌دارد.

پنکیک با مواد معدنی

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها