چغندر
تحریریه تولینک

چغندر گیاهی خوراکی و دوساله است. برگ، ساقه‌ و ریشه  چغندر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ ساکارز براثر تابش خورشید در برگ‌های چغندر ساخته می‌شود؛ هنگام شب به ریشه رفته و در آنجا ذخیره می‌شود. چغندر گیاه بومی ایران است که به طور وحشی در مناطق شمال غرب و به صورت پرورشی در اکثر نقاط ایران کاشته می‌شود.

خواص 

چغندر ویتامین های A، B، C  و عناصر آهن، کلسیم، فسفر، منیزیم، منگنز، پتاسیم، ارسنیک و روبیدم دارد و از موادی مثل آلبومین، قندها، چربی و هیدرات کربن تشکیل شده است.

فواید

چغندر و زیبایی: برگ چغندر در رفع ورم پشت چشم و موخوره اثر درمانی دارد؛ همچنین ضماد آن مخلوط با عسل، کهیر را رفع می‌کند. آب چغندرخام را بگیرید و با ماست مخلوط کنید. خوردن این ترکیب در  صبح ناشتا از سفید شدن موها جلوگیری می‌کند. از آنجایی که چغندر حاوی ترکیبات ضدالتهابی است، مصرف منظم آن، از آکنه و جوش صورت جلوگیری می‌کند. چغندر پخته  (لبو) باعث تحریک غدد لنفاوی شده و در نتیجه سلول‌های مرده را از بین می‌برد. چغندر همچنین جریان خون را افزایش می‌دهد که باعث شادابی پوست می‌شود. برای روشن کردن پوست  می‌توانید صورت خود را با  ترکیب 1 قاشق غذاخوری آب چغندر و 1 قاشق غذاخوری آب لیمو، 15 دقیقه قبل از خواب بشوئید.

چغندر و خون: چغندر مانند هویج دارای کاروتن است که در معده تبدیل به ویتامین A می‌شود؛ همچنین به علت داشتن آهن، خوراکی بسیار مفیدی برای اشخاصی است که دچار کم خونی و بیماری‌های ناشی از آن هستند.

موارد استفاده

برگ چغندر و خود آن را درتهیه آش و بورانی استفاده و از آن قند درست می‌کنند. چغندر را همچنین به جای کود در برخی محصولات کشاورزی مصرف می‌کنند.

انواع چغندر

چغندر دو نوع است؛ يكي همين چغندر معمولي است كه به رنگ بنفش تيره يا قرمز وجود دارد و نوع ديگر آن چغندر قند که  رنگ آن، زرد روشن است.

نکته

  • چغندر خوب آن است که زیاد در خاک نمانده باشد چراکه چغندری که زیاد رسیده باشد سفت می‌شود.
  • براي پختن چغندر از ظروف آلومینیومی استفاده نكنيد زیرا عنصر آلومينيوم با ريزمغذي‌هاي لبو تركيب می‌شود.

موارد منع مصرف

  • زیاده روی در مصرف لبو براي معده مضر است و موجب دل‌پيچه می‌شود. به همین دلیل، افراد مبتلا به سوء هاضمه در خوردن لبو محتاط باشند.
  • اشخاصی که به قند خون مبتلا هستند، مجاز به مصرف چغندر نیستند.

تاریخچه

چغندر وحشی از زمان ماقبل تاریخ در افریقای شمالی وجود داشته است. در آن زمان مردم منحصراً برگ‌های چغندر را مصرف می‌کردند. رومیان باستان یکی از اولین تمدن‌هایی بودند که چغندر را کشت کردند تا به عنوان غذا از ریشه آن استفاده کنند. قبایلی که به رم حمله کردند، موجب گسترش چغندر در سرتاسر شمال اروپا شدند. امروزه بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تجاری چغندر امریکا، روسیه، فرانسه، لهستان و آلمان است.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها