پیشنهاد طراحان برای رنگ‌های نیمه دوم سال

آشتی‌کنان رنگ‌ها در  پاییز- زمستان 95
تحریریه تولینک

طبق نظر روانشناسان، رنگ تاثیر مستقیمی در خلق و خو و افزایش انرژی مثبت دارد، تا جایی که در علم روانشناسی، دانش رنگ درمانی (استفاده از رنگ برای شفابخشی) وجود دارد. طیف‌های رنگی علاوه بر دانش روانشناسی، در دنیای مد و طراحی لباس حائز اهمیت است. طراحان دنیای مد با تغییر فصل، رنگ‌های متنوع و متناسب با شرایط و با الهام از رنگ‌های پیشنهادی سازمان جهانی رنگ(Pantone) ارائه می‌کنند. در این مطلب به معرفی رنگ‌های پیشنهادی طراحان برای پاییز -زمستان 95 می‌پردازیم.

1- آبی آسمانی

این رنگ، آسمان آبی با ابرهای سفید و پراکنده را در ذهن ما تداعی می‌کند و با هدف حفظ آرامش و سلامتی و دوری از پرخاشگری ارائه شده است. ورساچه، اسکار دلا رنتا و دیگر کمپانی‌های مشهور طراحی لباس این رنگ را در مجموعه پاییز-زمستان امسال خود به کار برده‌اند.

مد سال

2- آبی نفتی

این رنگ آبی، پر رنگ و تاثیرگذار است و با انعکاس آرامش و احساس طراوت، چهره پاییزی و زمستانی شما را از شادابی و تازگی سرشار می‌کند. لاگوست و جنی پاکهام این رنگ را در مجموعه پاییز-زمستان خود پیشنهاد می‌دهند.

مد سال

3- خاکستری

این رنگ ملایم و چشم‌نواز است و ترکیب رنگ آن با رنگ‌های دیگر آسان و به دور از دغدغه است. اگر نمی‌خواهید پوشش شما یک‌دست و ساده باشد با ترکیب این رنگ و رنگ‌های گرم‌تر، می‌توانید ظاهر خود را زیباتر و منحصر به فردتر کنید.

مد سال

4-قرمز روشن

رنگ قرمز روشن، با انرژی و شاداب است و شما را در هاله‌‌ای از اعتماد به نفس نشان می‌دهد. این رنگ مناسب لباس شب، آرایش و لاک است. همچنین می‌توانید در پوشش روزمره با استفاده از شال، روسری، بلوز و... قرمز، انرژی مثبت و شادابی را به ارمغان بیاورید.

مد سال

5- بژ

رنگ بژ قهوه‌ای، در میان رنگ‌های اصلی پاییز-زمستان امسال دیده می‌شود. این رنگ همانند خاکستری، ملایم و چشم‌نواز است؛ با این تفاوت که این رنگ گرم‌تر و پرانرژی‌تر است. بژ قهوه‌ای درنگاه اول برای هر سبک از لباس و هم خانم‌ها و هم آقایان مناسب است. باید در نظر داشت اگر پوست شما خیلی روشن است، این رنگ مناسب چهره شما نیست و چهره شما را بی روح جلوه می‌دهد.

مد سال

6- سبز

این رنگ سبز با الهام از لمس طراوت و زندگی، و برمبنای طبیعت شاداب و سرسبز ارائه شده‌است. ترکیب این رنگ با بنفش، زرد، نارنجی و قرمز، به چهره شما سرزندگی و نشاط می‌بخشد. اگر رنگ چشم شما سبز یا عسلی است با به کار بردن این رنگ سبز در بخشی از پوشش خود، چهره خود را جذاب‌تر کنید.

مد سال

7-قهوه‌ای شتری

رنگ قهوه‌ای شتری، گرم و با انرژی است و یادآور طبیعت فصل پاییز است و گزینه بسیار مناسبی برای پوشش بیرون از منزل مانند پالتو، مانتو، شال گردن و همچنین کیف وکفش در فصل پاییز است. ترکیب این رنگ با سبز، آبی و سفید مناسب و خیره‌کننده است.

رنگ سال

8- خردلی

رنگ زرد یکی از رنگ‌های پیشنهادی طراحان برای نیمه اول امسال بود و در نیمه دوم سال با رنگ و لعابی پر رنگ‌تر و گرم‌تر ارائه شده‌است. این رنگ از رنگ‌های پیشنهادی برای پوشاک پاییزی و همچنین کیف و کفش است.

رنگ سال

9- صورتی چرک

صورتی چرک یکی از رنگ‌هایی است که شاید در نگاه اول مناسب نیمه دوم سال به نظر نیاید اما طبق پیشنهاد طراحان، ترکیب صورتی با آبی تیره، بنفش، سیاه و سفید، آبی و خاکستری چهره شما را منحصر به فرد و زیبا نشان می‌دهد. 

رنگ سال

10- بنفش

باید به خاطر داشته باشید استفاده از عناصر رنگی در سبک پوشش، به چهره شما ظاهری شاد و با انرژی می‌بخشد تا بتوانید کسالت و یک‌نواختی را از خود دور کنید. رنگ بنفش یکی از رنگ‌های پیشنهادی طراحان به شما است. این رنگ همچنین گزینه مناسبی برای لباس مهمانی و لباس شب در نیمه دوم سال است.

رنگ سال

,

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها