تمر هندی
تحریریه تولینک

درخت تمرهندی از خانواده نخودهاست که بین ۱۰ تا ۲۰ متر طول دارد. میوه آن مانند باقالا است که به شکل غلاف بوده و دارای کمی خمیدگی است. رشد این گیاه کُند ولی عمر آن بسیار طولانی است. خاستگاه این گیاه مناطق استوایی است. در هندوستان نه‌ تنها میوه بلكه گل و برگ‌های این گیاه برای پخت غذا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خواص و فواید

تمر هندی غنی از ویتامینC، کلسیم و پتاسیم است.

آب تمر هندی: آشامیدن آب تمرهندی برای رفع هموروئید (بواسیر)‌ مفید است و از برگ‌های آن برای درمان سوختگی استفاده می‌كنند.

ضماد تمرهندی: ضماد تمرهندی جهت تقویت عضله و همراه با روغن حیوانی جهت باز کردن دمل در قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

تمرهندی و سفیدی دندان‌ها: براي سفيد شدن دندان‌ها، 100 گرم دانه تمر هندي را با  10 گرم كندر مخلوط كرده، مسواك را خيس كنيد و روي دندان‌ها بكشيد.

تمرهندی و خاصیت اشتهاآوری: برای باز شدن اشتها قبل از غذا، تمر هندی بخورید.

تمر هندی و رفع عطش: تمبر هندي خنك كننده بدن است، دماي بدن را پايين مي‌آورد و براي رفع تشنگي خصوصا در فصل گرما موثر است.

موارد منع مصرف

تمر شیرین برای مبتلایان به دیابت و افراد چاق محدودیت مصرف دارد.

خوردن زیاد تمر هندی باعث خراش روده و ایجاد سرفه می‌شود.

ناشتا خوردن تمر هندی مضر است، خام، تازه و نورس آن بسیار نفاخ و دیرهضم است.

براي ريه و طحال خوب نيست و در افراد سردمزاج و سالمندان باعث سستي و ضعف اعصاب شده و اگر از انواع فرآوري شده آن استفاده کنيد به دليل نمک بالايي که به آن مي افزايند، قاتل فشارخوني ها مي شود.

موارد استفاده

گرچه در ایران تمر هندی کاربرد درمانی سنتی خود را تقریباً از دست داده است. اما رب و شیره آن هنوز چاشنی قلیه ماهی جنوبی‌ها بوده و آبادانی‌ها و خرمشهری‌ها از آن در معروف‌ترین خورش‌هایشان استفاده می‌کنند مثلا  پوست ماهی را قبل از تنوری کردن به شیره این میوه آغشته یا از آن آش لذیذ و بی‌مثالی تهیه می‌کنند.

انواع تمرهندی

تمر هندی انواع ترش، ملس و شیرین دارد.

قدمت تاریخی

در قرن شانزدهم تمر هندی توسط اسپانیایی‌ها و پرتغالی‌ها به آمریکای لاتین نیز صادر شد و در کشورهایی چون مکزیک، هندوراس و گواتمالا پرورش یافت. امروزه این گیاه بخش مهمی از رژیم غذایی ساکنین این مناطق را تشکیل می‌دهد. این درخت در سراسر مناطق استوایی و نیمه استوایی جنوب آسیا رشد می کند.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها