ترشک
تحریریه تولینک

ترشک گیاهی چندساله است که از حدود ۱٠٠٠ سال پیش مورد استفاده بوده؛ به طوری که ابوعلی سینا در كتاب‌های خود به این گیاه دارویی اشاره و برمصرف آن تاکید  كرده است. اگرچه درگذشته ترشک مصرف  غذایی فراوانی داشته ولی اکنون این استفاده کاهش یافته است.

خواص

در ترشک پتاسیم، سدیم، کلسیم، فسفر، ویتامین c و آهن وجود دارد.

فواید

ترشک و خاصیت مسکنی: دانه‌های ترشک را می‌کوبند و بعد از مرطوب کردن در محل درد و مفاصل می‌گذارند چون خاصیت ضد درد و التیام بخشی دارد.

ترشک و مالاریا: برای رفع مالاریا یا  تب‌ نوبه حدود ۱۵۰ گرم شیره ترشک را طی چند نوبت به بیمار بدهید.

ترشک و رفع خارش: اگر پودر ترشک را در آب معمولی یا سرکه دم کرده و در حمام به تن بمالید، خارش را از بین خواهد برد.

ترشک و زیبایی: آنتی اکسیدان موجود در ترشک با پیری و چین و چروک پوست مقابله می‌کند؛ همچنین ترشک منبع عالی ویتامین A، B۹ و C  است که خشکی و آسیب دیدگی مو را برطرف می کند.

 

موارد منع مصرف

ترشک به علت داشتن اسید نباید زیاد و به طور مداوم مورد مصرف قرار گیرد، چون برای مثانه و کلیه مضر است.

 

موارد استفاده

نکات خانه داری: ترشک پاک کننده خوبی است اگر چند برگ ترشک را در شیشه‌ای روغنی ریخته و آب بریزیم، روغن آن را پاک می‌کند. برای پاک کردن لکه جوهر از لباس چند برگ تازه ترشک را روی لکه بمالید و سپس با صابون بشوئید؛ این عمل را چند بار تکرار کنید تا کاملاً پاک شود.

در مصارف غذایی از ترشک در سوپ، املت، انواع پاستا، پوره سیب زمینی یا برای پر کردن داخل مرغ و ماهی استفاده می‌کنند. ترشک به صورت ماسک صورت نیز کاربرد دارد. شناخته شده‌ترین کاربرد ترشک، تهیه چای ترش از گل خشک شده آن است.

قدمت تاریخی

ترشک در کشورهای آمریکای شمالی، اروپا و همچنین در مناطق معتدل کشور ما رویش دارد و از گذشته به عنوان یک سبزی مفید و مؤثر نام برده شده است. از این گیاه در کشور فرانسه، یونان، مصر و کرائیب نیز به وفور استفاده می‌شود.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها