تخم مرغ
تحریریه تولینک

تخم‌مرغ که از ماقبل تاریخ به عنوان یک ماده غذایی با ارزش معرفی شده، سلول نطفه ماده (تخمک) مرغ است که منبع بسيارغني پروتئين به شمار می‌آید و نسبت به ساير منابع پروتئيني مثل لبنيات، گوشت‌ها و حبوبات غني‌تر است. پروتئين تخم مرغ تمامي اسيدآمينه‌هاي ضروري براي سلامتي بدن را داراست که هم در زرده و هم در سفيده وجود دارد.

خواص

تخم مرغ منبع خوبي از روي، سلنيم، آهن، كلسيم، ويتامين‌ها و املاح ضروري است؛ همچنین زرده تخم مرغ به میزان قابل توجهی ویتامین d دارد.

فواید

تخم مرغ و سرطان: تخم مرغ برای مقابله با سرطان سینه موثر است. نتایج پژوهش‌هایی که در سال ۲۰۰۵ انجام شد، نشان می‌دهد خطر رشد و پیشرفت سرطان سینه در خانم‌هایی که تخم مرغ بیشتری می خورند، ۴۴ درصد کمتر از خانم‌هایی است که زیاد اهل تخم مرغ نیستند.

تخم مرغ و مو: تخم مرغ جلوی ریزش مو را می‌گیرد و برای تقویت مو بسیار مفید است. این ماده غذایی حاوی میزان قابل توجهی آهن است که اکسیژن را به سمت ریشه موها هدایت می‌کند. از این گذشته تخم مرغ حاوی زینک و ویتامین b8 نیز هست که اولی برای رشد موها و دومی برای جلوگیری از ریزش آن‌ها  توصیه  ‌می‌شود.

تخم مرغ و رژیم لاغری: یک عدد تخم مرغ ۱۰۰ گرمی حاوی ۵/۱۲گرم پروتئین است که معادل ۱۱ درصد نیاز روزانه ما محسوب ‌می‌شود. محققان روی افرادی که رژیم لاغری گرفته‌اند بررسی‌هایی انجام داده و مشاهده کردند افرادی که به مدت ۸ هفته، هر هفته ۵ مرتبه تخم مرغ برای صبحانه خورده‌اند، بیشتر از بقیه افراد لاغر شده‌اند.

تخم مرغ و بیماری‌های چشم: زرده تخم مرغ حاوی میزان زیادی لوتئین و زآگزانتین است. این دو رنگدانه قوی از چشم‌ها در مقابل پیری و بیماری محافظت می‌کنند. مصرف تخم مرغ از بیماری آب مروارید و دژنراسیون ماکولا (ازبین رفتن زردی داخل چشم به علت پیری) پیشگیری می‌کند؛ برای همین توصیه می کنیم برای تقویت چشم‌هایتان تخم مرغ میل کنید.

موارد منع مصرف

  • بعضی افراد به تخم مرغ حساسیت دارند و عوارض آن فورا به صورت کهیر، اگزما، خارش پوست شروع ‌می‌شود. این‌ها باید از مصرف تخم مرغ با همه فوایدی که دارد خودداری کنند.
  • کسانی که مشکل کیسه صفرا دارند، نباید زرده تخم مرغ را بخورند. آنها باید سفیده تخم مرغ زده را به شکل خاگینه، کوکو یا نان شیرینی بخورند.
  • محققان دانشگاه لوئیزویل می‌گویند مصرف تخم مرغ، گوشت و ماهی می‌تواند برای حافظه مضر باشد؛ چرا که آمینو اسیدی موسوم به متیونین که منجر به از دست دادن حافظه می‌شود درتخم مرغ‌ها یافت می‌شود.

نکاتی دررابطه با نگهداری تخم مرغ

  • تخم مرغ را در یخچال با دمای 4 درجه سانتی گراد و درون بسته بندی در پوش دار یا ظروف دربسته بگذارید.
  • پوسته تخم مرغ خام نباید شکسته شود؛ زیرا راه ورود میکروب از طریق منافذ موجود روی پوسته باز ‌می‌شود و آلودگی به داخل آن راه می یابد.
  • هیچ گاه تخم مرغ را در مجاورت غذاهایی با بو و طعم تند مانند سیر، پیاز، پنیر و گوشت قرار ندهید چون به راحتی بوی مواد مختلف موجود در یخچال را از راه منافذ پوست خود جذب می کند.
  • بعد از ورود به منزل اگر تخم مرغی شکست یا ترک برداشت، نگران نباشید محتویات آن را در یک ظرف تمیز دردار ریخته و در یخچال قرار دهید و در اسرع وقت استفاده کنید.
  • تخم مرغ را می‌توان پانزده روز در تابستان و سه هفته در زمستان در یخچال نگهداری کرد.

 

موارد استفاده تخم مرغ

  • در موارد آرایشی و بهداشتی از تخم مرغ برای تولید ماسک صورت، شامپو و پاک کننده‌ها استفاده ‌می‌شود.
  • پژوهشگران نشان دادند که می‌توان از پوسته تخم مرغ برای تولید الکترود باتری استفاده کرد؛ همچنین از پوسته تخم مرغ در صنایع داروسازی، نفت، پتروشیمی و درساخت پرکننده دندان و پیوند استخوانی استفاده شده است.

انواع تخم مرغ

۱- محلی           ۲- ماشینی

تخم مرغ در فرهنگ‌ها

تخم مرغ آبپز، چه رنگ شده و چه رنگ نشده، به عنوان رسمی در سفره هفت سین ایرانی‌ها دیده می‌شود؛ طبق سنتی در فرهنگ‌ ایرانی، برای دوری از چشم زخم تخم مرغ را می‌شکنند که البته بیشتر جنبه خرافاتی دارد.

از نمادهای عید پاک، تخم مرغ رنگ شده و خرگوش است. در باور مردم، خرگوش‌ها در این روز وارد لانه مرغ‌ها شده و تخم‌مرغ‌های آنها را می‌دزدند؛ بنابراین مردم تلاش می‌کنند با رنگ آمیزی تخم مرغ‌ها، آنها را از دید خرگوش‌ها پنهان کنند. در روز عید پاک، افرادی که به آن‌ها Easter Bunny گفته می‌شود (و معمولاً در لباس خرگوش ظاهر می‌شوند)، تخم‌مرغ‌های روز عید را در جاهایی مخفی می‌کنند و بچه‌هایی که در مراسم شرکت کرده‌اند، سبد به دست، دنبال این تخم‌مرغ‌ها می‌گردند و آن‌ها را پیدا می‌کنند. در نهایت تخم‌مرغ‌های شکلاتی یافت‌شده را بین افراد تقسیم می‌کنند و می‌خورند؛ همچنین خوردن تخم مرغ  را در ماه روزه و استغفار برای مسیحی‌ها منع کرده بودند، به همین دلیل آن‌ها منتظر عید پاک می ماندند تا در آن روز تخم مرغ‌ها را مصرف کنند.

تخم‌مرغ در فرهنگ مسیحی و البته در بسیاری از کشورها و فرهنگ‌های دیگر (مثل روسیه، اوکراین، رومانی و ...)، نماد آغاز یک زندگی جدید است چون  یک جوجه پرنده با شکستن تخم‌مرغ و خارج شدن از آن، زندگی جدیدی را شروع می‌کند.

 قدمت تاریخی

تاریخ استفاده از تخم مرغ تقریبا موازی با تاریخ استفاده انسان از مرغ به عنوان غذاست. تخم مرغ در سابقه باستانی همیشه تصویری از نیایش و احترام مذهبی را در مذهب‌های مختلف به دنبال داشته است و هنوز هم در تعدادی از فرهنگ‌ها و مذاهب همین حالت وجود دارد . تخم مرغ همیشه نمونه یا مظهری از باروری بوده است. تصویر تخم مرغ در تبس مصر در یک مقبره که در سال ۴۲۰ قبل از میلاد ساخته شده است وجود دارد که نشان می‌دهد یک مرد در حال حمل ظرفی از تخم شترمرغ و سایر پرندگان به عنوان هدیه یا پیشکش است.

نقاشی‌های کشف شده بر دیوار غار‌ها نشان می‌دهد هنرمندان غارنشین و اجداد بشر امروزی، برای آن که رنگ‌ها، خاصیت چسبندگی پیدا کنند و بهتر روی سنگ‌ها بنشینند، آن‌ها را با تخم مرغ خشک شده و شیره گیاهان مخلوط می کردند.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها