۶ اشتباه آرایشی که چهره شما را خسته نشان می‌دهد
تحریریه تولینک

آرایش صورت راهی است تا بتوانیم چهره خود را زیبا و شاداب نشان دهیم و ناهمگونی صورت را پوشانیم. اما گاهی استفاده نادرست از لوازم آرایش و رنگ‌های آن نه تنها شما را شاداب و با انرژی نشان نمی‌دهد بلکه خود موجب خسته نشان دادن چهره شما می‌شود. با رعایت نکات زیر و پرهیز از انجام اشتباهاتی که موجب خسته نشان دادن چهره شما می‌شود، زیبایی و طراوت را تجربه کنید.

1- عدم استفاده از مرطوب کننده

شاید این قسمت از آرایش را چندان جدی نگیرید، اما خوب است بدانید استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان قبل از مصرف کرم پودر، خصوصا در نیمه دوم سال، از خشک شدن پوست و بروز چین و چروک جلوگیری می‌کند و موجب حفظ نشاط چهره برای ساعات طولانی می‌گردد.

2-استفاده بیش از حد از کرم پودر یا محصولات زیرسازی

استفاده از کرم‌ پودر و محصولات زیرسازی بدون استفاده از برس مخصوص، علاوه بر اینکه موجب اسراف می‌شود، بلکه باعث می‌شود چهره شما خسته به نظر بیاید و چین و چروک‌های اطراف چشمتان بیشتر به نظر بیاید.

3- عدم استفاده از کانسیلر مناسب

استفاده از کانسیلر موجب می‌شود پف زیر چشمتان کم‌تر دیده بشود و سیاهی دور چشمتان کم رنگ‌تر به نظر برسد. فراموش نکنید رنگ کانسیلر باید متناسب با رنگ کرم پودرتان باشد و استفاده از آن، درست و اصولی باشد.

4- عدم استفاده از رژ گونه

برای این که چهره شما شاداب و با طراوت باشد استفاده از رژگونه را نادیده نگیرید. رژگونه هم باعث برجستگی گونه و زیبایی صورت می‌شود و هم موجب می‌شود چهره شما شاداب و با انرژی به نظر برسد.

5- خط لب پر رنگ

استفاده از خط لب پررنگ و نا متناسب با رنگ رژ لب، باعث می‌شود لب‌های شما رنگ‌پریده و بی حال به نظر برسد و چهره‌تان طراوت نداشته باشد. بهتر است در انتخاب رنگ خط لب و تناسب آن با رنگ رژ لب توجه کافی داشته باشید.

6- تجدید نکردن آرایش

اگر از افرادی هستید که صبح آرایش می‌کنید و تا شب آرایش را روی صورت خود حفظ می‌کنید، باید علاوه بر کیف لوازم آریش خود، یک آینه کوچک و اسپری آبرسان صورت و تثبیت کننده آرایش به همراه خود داشته باشید، تا آرایش و طراوت چهره‌تان را در تمام طول روز حفظ کنید.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها