شکر
تحریریه تولینک

شِکَر ماده‌ای است خوراکی شامل گلوکز، فروکتوز، گالاکتوز که در بسیاری از گیاهان، میوه‌ها و لبنیات وجود دارد. شکر طی عملیات فرآوری از عصاره نیشکر یا چغندر قند به دست می‌آید. نیشکر گیاه بو‌می‌ جنوب شرق آسیا و جنوب آمریکاست. تنوع شکر در رنگ آن است.

شکر سرخ

شکر سرخ از نیشکرهای سرخ رنگ به عمل ‌می‌آید؛ بدین شکل که نی آن را گرفته و پوست ‌می‌کنند؛ سپس آن را کوبیده و آب آن را ‌می‌گیرند و بعد آن را روی حرارت قرار می‌دهند تا منعقد شود.

شکر سرخ و استخوان: شکر سرخ باعث استحکام اعصاب و استخوان‌ها ‌می‌شود و از پیری زودرس پیشگیری ‌می‌کند.

شکرسرخ و مزاج: شکر سرخ برای سردمزاجان و کسانی که در بدن آنها خلط‌های غلیظ وجود دارد، انتخاب بهتری است.

 

شکر قهوه ای

شکر قهوه ای  عصاره خالص نیشکر است که علاوه بر مصارف خانگی و آشپزی برای شیرینی پزی، مربا، پای میوه و .... مورداستفاده قرار می‌گیرد. شکر قهوه ای شامل مواد معدنی سدیم، پتاسیم، منیزیم و کلسیم است و در کنترل دیابت، رشد استخوان، جلوگیری از پوکی استخوان و چاقی موثر است. شکر قهوه‌ای در مقایسه با شکر سفید سالم‌تر و  افرادی که دارای رژیم لاغری هستند، بهتر است از این نوع شکر استفاده کنند.

 

نیشکر

میزان ویتامین b نیشکر درصدی بیشتر از چغندرقند است که تاثیر تغذیه‌ای قابل توجهی ندارد.

نیشکر و خاصیت ادرار آوری: نیشکر به دلیل داشتن پتاسیم ادرارآور بوده، پاک کننده کلیه و مثانه است و سوزش ادرار را رفع می‌کند.

نیشکر و انرژی بخشی: نیشکر گلوکز بدن را تامین ‌می‌کند و در صورت نیاز، به انرژی تبدیل ‌می‌شود. بنابراین یکی از بهترین منابع انرژی به حساب ‌می‌آید.

نیشکر و اضافه وزن: نیشکر برای افرادی که قصد افزایش وزن دارند ‌می‌تواند مفید باشد.

عوارض

نیشکر نفاخ است و برای مبتلایان به سل، اسهال، دل پیچه و صفراوی مزاج‌ها به خصوص اگر در حین گرسنگی شدید مصرف شود مضر است.

 

عوارض شکر بیشتر از فواید آن است

- طبق تحقیقات پس از هر بار خوردن یک ماده غذایی شیرین سیستم ایمنی بدن تا ۷۵٪ کارایی خود را از دست ‌می‌دهد و این دقیقا بهترین زمان برای فعال شدن میکروب‌ها و ویروس‌ها است.

- شکر فاقد مواد مغذی و از سوی دیگر دارای ماده‌ای زائد است که بدن انسان قادر به هضم و جذب آن نیست؛ از این رو برای اینکه ساختار مولکولی شکر شکسته شود، بدن مجبور است از مواد معدنی محلول در بدن کمک بگیرد تا بتواند شکر را هضم کند. در نتیجه تعادل عناصر معدنی مثل کلسیم، منیزیم، پتاسیم و سدیم  را بر هم ‌می‌ریزد.

- مصرف 10 حبه قند در طول روز، می‌تواند باعث افزایش حدود 10 کیلوگرم وزن در طول سال شود.

- شکر نقش عمده‌ای در پوسیدگی دندان‌ها دارد (ایجاد حفره در دندان، خونریزی لثه، تخریب استحکام استخوانی و از دست دادن دندان‌ها)

- شکرعامل اصلی دیابت  است ( کاهش و افزایش قند خون)

 

تاریخچه

شکر در زمان باستان در شبه‌قاره هند مصرف ‌می‌شده اما در آن زمان عرضه آن به صورت گسترده و با قیمتی ارزان نبود؛ از همین رو عسل به عنوان شیرین کننده در اکثر نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. شربت حاصل از عصاره‌گیری  نیشکر یک نوشیدنی محلی بود تا زمانی که در قرن پنجم میلادی هندیان توانستند با تهیه [کریستال] شکر از این شربت، حمل و نقل و نگهداری و تجارت آن را ممکن نمایند.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها