ذرت
تحریریه تولینک

ذرت یا جواری یکی از غلات مهم است که منشأ آن قاره آمریکا بوده‌ و پس از گندم، بیشترین اراضی کشاورزی جهان به آن اختصاص دارد. ذرت سرشار از مواد مغذی مورد نیاز برای بدن مانند فیبر  است؛ اما کالری بالایی هم دارد و  برای محاسبه انر‍ژی ذرت، باید آن را مانند سیب زمینی محاسبه کرد.

خواص 

ذرت سرشار از ویتامین‌های C، B،A  و املاح معدنی کلسیم، پتاسیم، فسفر و آهن است و قسمت اعظم آن را مواد نشاسته‌ای تشکیل می‌دهد.

فواید

ذرت و سرطان: ذرت چون منبع خوبی از فیبر است، رشد باکتری‌های مفید در روده را افزایش می‌دهد. این باکتری‌ها با تولید اسیدهای چرب کوتاه، سوخت سلول‌های روده را تامین می‌کنند و باعث کاهش ریسک ابتلا به سرطان روده می‌شوند. مصرف روزانه یک فنجان دانه ذرت در میان وعده‌های غذایی نیز، می تواند احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ (ناشی از یبوست) را کاهش دهد.

ذرت و زیبایی: استفاده مداوم از ذرت ازپوسیدگی دندان جلوگیری می کند. روغن ذرت نیز برای درمان اگزما و بیماری‌های پوستی مفید است. براي درمان خارش‎هاي جلدي و حساسيت‎هاي پوستي اگر مدتي روغن ذرت را بمالید درمان مي‎شود؛ براي بسته شدن منافذ پوست، آرد ذرت را با آرد جو مخلوط کرده و با اضافه کردن مقداری آب، به صورت ماسک استفاده کنید.

انواع ذرت

  1. ذرت دندان اسبی
  2. ذرت بلوری
  3. ذرت آردی
  4. ذرت پاپ کورن
  5. ذرت غلاف دار
  6. ذرت مومی
  7. ذرت شیرین

موارد مصرف ذرت

  • شربت ذرت ماده‌ای است که از نشاسته ذرت تهیه می‌شود و به‌عنوان حجم‌دهنده و شیرین‌کننده در مواد غذایی تجاری و بسیاری از صنایع مانند صنعت نفت کاربردهای فراوانی دارد. به گفته پژوهشگران مصرف آن در انسان با عوارض جانبی همراه است.
  • از فرآورده‌های دیگر ذرت می‌‌توان از "شربت فروكتوز" نام برد كه در صنایع غذایی استفاده می‌شود.
  • در خانه داری از این آرد به عنوان پولیش استفاده می شود. مقداری از محلول پودر ذرت را روی ماشین یا مبل ریخته، با دستمال تمیز کنید.

طبخ ذرت

نحوه طبخ و تهیه ذرت، در سلامت آن  بسیار تاثیرگذار است. برای مثال اضافه کردن نمک و کره از ارزش غذایی آن می‌کاهد و می‌تواند زمینه‌ساز چاقی و بیماری‌های متابولیکی شود. بهترین نوع ذرت، بخارپز آن است. ذرت‌های کبابی یا همان بلال معمولی نسبت به ذرت مکزیکی بسیار سالم‌تر است؛ البته موقع کباب شدن نباید بسوزد؛ زیرا سوختن هر ماده غذایی احتمال سرطان‌زایی آن را افزایش می‌دهد. این را هم بدانید که اگر ذرت بعد از کباب شدن در آب نمک قرار داده شود، کمی از خاصیت خود را از دست می‌دهد.

تاریخچه

ذرت تا قبل از سال ۱۴۹۲ میلادی (سال کشف آمریکا) در قاره آسیا، اروپا و آفریقا به عنوان یک گیاه زراعی شناخته شده نبود اما این گیاه را از قرن‌ها پیش درآمریکای مرکزی می‌شناختند و توسط مردم سرخ‌پوست آمریکا کشت می‌شد. این گیاه به علت ارزش غذایی خاصی که دارد مورد توجه کشورهای مکزیک، پرو، کشورهای آمریکای مرکزی و اغلب کشورهای آمریکای جنوبی قرار دارد.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها