خیار
تحریریه تولینک

خیار گیاهی علفی، یک ساله، دارای ساقه خوابیده و برگ‌های بزرگ است. بعد از گوجه فرنگی، کلم و پیاز، خیار یکی از اصلی‌ترین سبزیجاتی است که در سرتاسر جهان کشت می‌شود. خیار گیاه بومی هندوستان است و از آنجا به نقاط دیگر جهان راه یافته.

خواص و فواید 

خیار و زیبایی: خیار سرشار از آب است و مصرف آن در شفافیت پوست موثر است. اگر پوست خیار را دوست ندارید آن را دور نریزید و روی پوست‌تان قرار دهید. اگر می‌بینید که چشم‌هایتان پف کرده، زیر چشم‌هایتان گود رفته یا سیاه شده است از خیار کمک بگیرید چون خواص ضدالتهابی آن برای رفع این قبیل مشکلات کارساز است. سیلسیوم و گوگرد موجود در خیار به رشد سریع‌تر موها کمک می‌کند. برای این که بیشتر از خواص این سبزی بهره‌مند شوید، آب آن را با آب هویج یا آب اسفناج مخلوط کنید.

  خیار و دیابت: اگر مبتلا به مرض قند هستید تا می‌توانید از خیار و تخم خیار استفاده کنید.

خیار و کم خوابی: خیار اثر آرام بخش دارد و تشویش، اضطراب و ناراحتی‌های عصبی را تسكین می‌دهد.

خیار و کاهش وزن: قرار دادن خیار شور در رژیم غذایی به  کاهش وزن کمک می‌کند؛ چون  خیار شور اصلا چربی ندارد و میزان کالری‌اش بسیار کم است. برای مثال یک کاسه کوچک خیار شور تنها ۹ کالری دارد وهیچ چربی در بدن با مصرف خیارشور ذخیره نمی‌شود.

خیار چنبر

 خیار چنبر خیاری دراز و باریك است كه در برخی مناطق طول آن به حدود یك متر می‌رسد و از خیار زودتر هضم ‌می‌شود ولی خواصّ خیار را دارد و مصرف آن در دفع بعضی از انواع سنگ كلیّه و مثانه مفید است.

خیار شور

خیار شور به علت داشتن فیبر بالا کمک می‌کند که مواد غذایی دیر هضمی مثل گوشت خیلی زودتر هضم شوند. علاوه  بر آن بسیاری از متخصصین تغذیه معتقدند که خیارشور، بدن را در برابر بسیاری از متابولیک‌های ایجاد کننده سرطان که با مصرف گوشت به وجود می‌آیند ایمن می‌کند.

 موارد استفاده

  • استفاده در خانه داری: خیار به عنوان واکس می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. با مالیدن برش‌های از خیار روی کفشهایتان، آنها به اندازه کافی درخشان می‌شوند.
  • خیار برای برق انداختن وسایل استیل هم کاربرد دارد. با مالیدن قطعاتی از خیار روی این وسایل درخشندگی به این لوازم باز می‌گردد.
  • کاربرد دیگر خیار استفاده از آن برای حذف اثرات خودکار و قلم  است. با مالیدن برشی از خیار روی نواحی موردنظر، اثر جوهر حذف ‌می‌شود.

موارد منع مصرف

  • خوردن خیار با پوست، مخصوصاً اگر تر و تازه نباشد، دیر هضم بوده و نفخ شکم و قولنج ایجاد می کند.
  • خیار برای معده‌های ضعیف و سوءهاضمه ضرر دارد و برای رفع آن باید با عسل، مویز یا رازیانه خورد.
  • مصرف بیش از حد خیار شور با وجود ارزش غذایی و طعم و مزه  فوق العاده، به دلیل داشتن سدیم زیاد مضر است.

نکات

پوست خیار حاوی درصد بالایی از ویتامین A است، پس نباید، پوست خیار موقع خوردن کنده شود.

 

تاریخچه

دوره رشد و نمو خیار حدود 50 تا 70 روز است و مناطق جنوبی كشور ما مانند جیرفت در یك سال دو تا سه بار كشت خیار دارند. خیار دارای ارقام زیادی است كه متداول ترین آنها در ایران عبارت اند از: خیار بیلانكوه، خیار دولاب و خیار اصفهان.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها